+ 86 13114419443

сите категории
EN

SP-E001 30ml дрво керамички небулајзер, дифузер со есенцијално масло без вода


Основни детали
Место на потекло:Кина
Бренд име:Sокер
Број на моделот:SP-E001
Потврдување:ISO9001-2015,CE, RoHS, UL, FCC, SGS 
Минимална Подреди Кол:1Парче
Пакување Детали за:33 49 * * 53cm / 12pcs
Набавка Способност:50000 парчиња по месец


Опис на производот

30ml дрвен керамички небулизатор безводен дифузор за есенцијално масло без вода

Главни функции и карактеристики:

● Изработен од природен материјал во едноставна форма 

● Компактен и стилски дизајн со контрола на квит

Mode Режим на магла: 2 часа-1 мин / 2 мин

● Небулизатор за ослободување на емоции или за специјална здравствена заштита како астма со некое поврзано есенцијално масло

● Со LED топло ноќно светло за ослободување на емоции или грижа за бебето

Mode Режим на светло : посветло / затемнето / режим на дишење / исклучено

● Автоматско исклучување кога истекува водата

Може да се користи дома, спиење, спа, спортска сала. Хотел итн.


спецификации
капацитет30мл. Есенцијално масло
Влезна моќност12W
бучава<35dB (A)
ВнесетеAC100240V 50 / 60HZ
излезDC24V / 0.5A 
материјалДРВО + ПП + КЕРАМИК
СветлинаТопла ноќ LED светло
Тајмер2 часа-1 мин/ 2 мин
СигурностАвтоматско исклучување кога нема вода
Големина на единицата109 103 * * 163mm
тежина единица750g
Големина на кутија во боја210 205 * * 170mm
пакет12 парчиња / ctn
Големина на картон64 * 43 * 37cm
NW / картон9.8  килограми
GW / картон11.1 килограми


Контактирајте нѐ