+ 86 13114419443

сите категории
EN

SP-E001 SOICARE 30 ml дрвен керамички небулајзер безводен дифузер за есенцијално масло


Основни детали
Место на потекло:Кина
Бренд име:Soicare
Број на моделот:SP-E001
Потврдување:ISO9001-2015,CE,RoHS,UL,FCC,SGS
Минимална Подреди Кол:1Парче
Пакување Детали за:33 49 * * 53cm / 12pcs
Набавка Способност:50000 парчињапомесец


Опис на производот

30ml wood ceramic nebulizer waterless essential oil diffuser

Главни функции и карактеристики:

●Made of natural material in simple shape 

● Compact and stylish design with knoble control

● Mist mode:2hours-1min<on>/2min<off>

● Nebulizer for emotion release or for special health care like asthma with some related essential oil

● With LED warm night light for emotion release or baby care

● Light mode:brighter/dimmed/breathing mode/off

● Auto-off when water run out

● Can be used at home ,bedtime, spa , gym.hotel etc.


спецификации
капацитет30ml ESSENTIAL OIL
Влезна моќност12W
бучава<35dB (A)
ВнесетеAC100240V 50 / 60HZ
излезDC24V / 0.5A
материјалWOOD+PP+CERAMIC
СветлинаWarm night LED light
Тајмер2hours-1min/2min
СигурностАвтоматско исклучување кога нема вода
Големина на единицата109 103 * * 163mm
тежина единица750g
Големина на кутија во боја210 205 * * 170mm
пакет12 парчиња / ctn
Големина на картон64 * 43 * 37cm
NW / картон9.8килограми
GW / картон11.1 килограми


Контактирајте нѐ