+ 86 13114419443

сите категории
EN

УСБ и серија на автомобили

SP-USB15 120ml MINI бел елегантен дифузен USB-дифузор


Основни детали
Место на потекло: Кина
Бренд име: Soicare
Број на моделот: SP-USB15
Потврдување: ISO9001-2015,CE, RoHS, UL, FCC, SGS
Минимална Подреди Кол: 1Парче
Пакување Детали за: 40.5 40.5 * * 17cm / 9pcs
Набавка Способност: 100000 парчиња по месец


Опис на производот

120 мл MINI бел елегантен USB дифузор

Главни функции и карактеристики:

● Компактен и стилски дизајн со силиконска јамка за да стои стабилно

Преносен ултразвучен дифузор со USB линија

Button Копче за долг животен век - Може да притиснете околу 100,000 пати

Diff Дифузор за арома за ослободување на емоции или специјална здравствена заштита како астма

● со LED ноќно светло за ослободување од емоции или нега на бебе

● Автоматско исклучување кога истекува вода

Може да се користи дома, спиење, спа, спортска сала. Хотел итн.


спецификации
капацитет 120ml
Влезна моќност 12W
бучава <35dB (A)
Внесете AC100240V 50 / 60HZ
излез DC24V / 0.5A
материјал ABS + PP
Светлина 7 шарена LED светло
Тајмер бр
Сигурност Автоматско исклучување кога нема вода
Големина на единицата 98x98x120mm
тежина единица 750g
Големина на кутија во боја 128 128 * * 150mm
пакет 9pcs / ctn
Големина на картон 40.5 * 40.5 * 17cm
NW / картон 3.5 килограми
GW / картон 4.5 килограми


Контакт