+ 86 13114419443

сите категории
EN

УСБ и серија на автомобили

SP-USB11 120ml Симпатична форма на животно, мини есенцијално масло Дифузор за ароматерапија со USB


Основни детали
Место на потекло: Шенжен
Бренд име: Сочар
Број на моделот: SP-USB11
Потврдување: ISO9001-2015, CE, RoHS, UL, FCC, SGS
Минимална Подреди Кол: 500 Парчиња
цена: Преговара
Пакување Детали за: 40 парчиња / картон
Време на испорака: 25-45 дена зависи од количината
Начин на плаќање: Депозит од 50%, биланс пред породувањето
Набавка Способност: 100000 парчиња месечно


Опис на производот

120 мл симпатична форма на животни Мини есенцијално масло Дифузор за ароматерапија со USB

Главни функции и карактеристики:

1. ПРЕДИЗВИК ЗА РЕСИФУЗЕР И МАСЛО: Може да се користи како дифузер за ароматерапија ако додадете капки есенцијално масло во водата; ако без маслото, исто така е овлажнител за одржување на влага во просторијата, избегнувајте сува кожа.

2.USB полнење на телефон: USB интерфејс, телефонот може да се полни кога батеријата е мртва

3.NIGHT LIGHT: Мулти-боја градиент и единечни режими во боја со забавен изглед на слонот ќе создадат забавно искуство за просторијата на секое дете. Нашите LED светилки ја штитат оваа единица од дури и да не се загреат на допир. Можете да изберете одредена боја или да го пуштите циклусот постепено преку низа неверојатни нијанси.

4.SAFE ЗА ЦЕЛО СЕМЕЈНО: BPA Бесплатно со функција за автоматско исклучување, резервоар за вода од 50мл / USB напојуван (вклучен кабел), еден од еден вид силиконски безбеден врв и лесна технологија за притискање на 1 копче. Вградената безбедносна функција му овозможува на дифузерот автоматски да се исклучи кога истекува вода. Работи континуирано на едно полнење вода 3-6 часа. Практично молчи заради својата ултразвучна технологија.


спецификации
капацитет 120ml
бучава <35dB (A)
излез DC5V, 1A
материјал ABS + PP
Светлина Шарена LED светло
Волумен на магла 20-35мл / ч
Времето трае последно 3-6hours
Сигурност Автоматско исклучување кога нема вода
Големина на единицата 165 77.4 * * 155mm
тежина единица 210g
Големина на кутија во боја 167 80 * * 157MM
пакет 40 парчиња / картон
Големина на картон 568.5 42 * * 34CM
NW / картон 8.5kgs
GW / картон 10kgs


Контакт