+ 86 13114419443

сите категории
EN

УСБ и серија на автомобили

SP-USB04 50ml USB ултразвучен овлажнител за навлажнување на арома во арома


Основни детали
Место на потекло: Шенжен
Бренд име: Soicare
Број на моделот: SP-USB04
Потврдување: ISO9001-2015, CE, RoHS, UL, FCC, SGS
Минимална Подреди Кол: 500 Парчиња
цена: Преговара
Пакување Детали за: 30 парчиња / картон
Време на испорака: 20-45 дена зависи од количината
Начин на плаќање: 5Депозит од 0%, биланс пред породувањето
Набавка Способност: 100000 парчиња по месец


Опис на производот

50мл Ултразвучен овлажнител за навлажнување на автомобил со арома од XNUMX мл

Главни функции и карактеристики:

1.Ултрасоничен кул мини навлажнувач на магла: Осцилирајте ја и распаѓајте ја водата во фини нано-класни молекули на магла, брзо навлезат во основната кожа и ја олеснуваат сувата кожа.

2.Whisper-Quiet: Ултразвучна операција - Навлажнете го вашиот простор за живеење за да спречите сув, затнат воздух и грип да ги заразуваат вашите најблиски. Спречете ја сувата и искривена кожа во сувите зимски месеци или просторијата за климатизација.

3.7 LED светла што се менуваат во боја: Убава светлина на расположението за да се намали уморот при возење. Вие имате избор да го користите дифузорот со или без светло.

4.BPA Бесплатно и интелигентно автоматско исклучување: Автоматски се исклучува кога водата е под линијата на ниска вода за да се обезбеди подолг работен век, отколку лесно да се крши.


спецификации
капацитет 50ml
бучава <35dB (A)
Внесете AC100-240V 50 / 60HZ
излез DC5V
материјал ABS + PP
Светлина Шарена LED светло
Волумен на магла 20-35мл / ч
Времето трае последно 1-2hours
Сигурност Автоматско исклучување кога нема вода
Големина на единицата Φ6.6 * 11.6см
тежина единица 360g
Големина на кутија во боја 11.5 * 7.5 * 13cm
пакет 30 парчиња / картон
Големина на картон 42 * 38 * 32cm
NW / картон 11 килограми
GW / картон 12 килограми


Контакт