+ 86 13114419443

сите категории
EN

SP-USB02 SOICARE USB дифузер за аромотерапија со магла со магла со ултразвучно есенцијално масло


Основни детали

Место на потекло:

Кина

Бренд име:

СОЦИЈАР

Број на моделот:

SP-USB02

функција:

SOICARE USB дифузор за аромотерапија со кул магла со ултразвучно есенцијално масло

  

Пакување

Кутија во боја + Полифен

Минимална Подреди Кол:

500 Парчиња

Големина на еден пакет:

115 115 * * 235mm

Набавка Способност:

10000 парчиња месечно

Потврдување:

ISO9001-2015, CE, RoHS

Начин на плаќање

Т / Т, ЛЦ, ПЕЈПАЛ, АЛИБАБА ОСИГУРУВАЕ, ПЕЈОНЕ


Опис на производот

·        ДИФУЗЕР ЗА МАСЛОВИ ЗА ВО РАБОТА 2 во 1: Во споредба со другите навлажнувачи за автомобили, нашиот USB дифузор за масло за автомобили е направен од ПП материјал отпорен на корозија, што може да ви овозможи да исфрлате есенцијални масла директно во овој дифузор. Покрај тоа, овој ултразвучен овлажнител ќе ги направи маслата растворени во вода многу побрзо. Додека уживате во студена магла, ќе имате и прекрасно релаксирачко аромотерапија.

·        ДВОЈКА СВЕТЛИ ЛЕСНО РАБОТА: Дизајнирани се двојни прекинувачи. Навистина е погодно за USB-кабелот да се чува на дното на овој дифузер за аромотерапија. Лесно е да се направи овој дифузер да работи, прв допир за да се зафати магла, втор за да се исклучи бојата и трет допир да престане да се користи.

·        ПОРТАБЛЕН ТИВ НАСЛУГ: Ова е мал преносен овлажнител, можете лесно да го носите на кое било место каде што сакате. Тоа е добра идеја за автомобилска спална соба патничка канцеларија бебе бања дома. И работниот шум нема да надмине 30 db. Никогаш нема да се чувствувате вознемирени кога возите спиејќи или учејќи.

·        LED-ноќни светла со 7 боја: дисплеј со 7 светла во боја, овој овлажнител за автомобили постепено ќе ја менува бојата на светлината за дишење за време на работата, може да се избере исклучен според личните желби. Тоа не е само дифузер со есенцијално масло, туку и добар избор за украсување на вашата спална соба и вашата канцеларија.

·        БЕЗБЕДНО ИСКЛУЧУВАЕ: Нашиот ултразвучен дифузор за автомобили може да собере 60 ml вода и континуирано време на работа до 6 часа. Autoе се исклучи автоматски кога ќе остане малку вода, што може да спречи оштетување на уредот.


спецификации

Име 

USB дифузор за есенцијално масло за автомобил 

материјал

PP

Боја

бело / црно

капацитет

60ml

Износ на магла

12-16 ml / час

моќ

DC 5V, 1A

Тежина

155g

Големина на единицата 

76 * 76 * 128 мм

Име 

USB дифузор за есенцијално масло за автомобил 

материјал

PP

Боја

white/ black/pink/blue


Контактирајте нѐ