+ 86 13114419443

сите категории
EN

УСБ и серија на автомобили

SP-USB01 120ml Ултразвучно зрно дрво USB дифузор


Основни детали
Место на потекло: Шенжен
Бренд име: Soicare
Број на моделот: SP-USB01
Потврдување: ISO9001-2015, CE, RoHS, UL, FCC, SGS
Минимална Подреди Кол: 500 Парчиња
цена: Преговара
Пакување Детали за: 24 парчиња / картон
Време на испорака: 25-45 дена зависи од количината
Начин на плаќање: 5Депозит од 0%, биланс пред породувањето
Набавка Способност: 100000 парчиња по месец


Опис на производот

120 ml ултразвучно дрво жито USB дифузор

Главни функции и карактеристики:

1.МУЛТИ-ФУНКЦИЈА: USB дифузорот за мини ароматерапија обезбедува многу придобивки. Користете како преносен дифузер, канцелариски освежувач на воздухот или овлажнител. Уживајте во атмосферата со прекрасен мирис кој се надополнува насекаде, одржувајте свежа и без мирис опкружување.

2.Со дифузија пријатен мирис и мирис на здив: овој дифузер може да го крене стресот од бурниот ден, совршен за покривање чад и ужасен мирис од вашите миленици.

3.Whisper-тивка ултразвучна операција: Навлажнете го вашиот простор за живеење за да спречите сув, затнат воздух и грип да ги заразуваат вашите најблиски. Спречете ја сувата и искривена кожа во сувите зимски месеци или просторијата за климатизација.

4.Easy Automatic Off функција: Исклучи кога истекува вода. Поволно за дома, јога, канцеларија, спа, соба и млади соба. Идеален подарок за вашето семејство и пријатели да се здобијат со релаксација базирана на арома.


спецификации
капацитет 120ml
бучава <35dB (A)
Внесете AC100-240V 50 / 60HZ
излез DC4V, 1A
материјал ABS + PP
Светлина Шарена LED светло
Волумен на магла 20-30мл / ч
Времето трае последно 4-6hours
Сигурност Автоматско исклучување кога нема вода
Големина на единицата Φ116 * 142mm
тежина единица 380g
Големина на кутија во боја * * 12 12 15.5 cm
пакет 24 парчиња / картон
Големина на картон 50 37.5 * * 34CM
NW / картон 9.5kgs
GW / картон 10.5kgs


Контакт