+ 86 13114419443

сите категории
EN

УСБ и серија на автомобили

Сувите батерии SP-E019 работат со распрскувач на есенцијално масло без вода и микро-магла


Основни детали
Место на потекло: Кина
Бренд име: Soicare
Број на моделот: SP-E019
Потврдување: ISO9001-2015,CE, RoHS, UL, FCC, SGS
Минимална Подреди Кол: 1Парче
Пакување Детали за: 50.5 * 42.5 * 30.5cm/ 60 ЕЕЗ
Набавка Способност: 100000 парчиња по месец


Опис на производот

сувите батерии работат со микро-магла безводен растителен дифузор за есенцијално масло

Главни функции и карактеристики:

· Користење на Пиезо технологија со бесшумна микро-магла

· Преносни и безжични за неоперативно ракување со две 1.5V AA LR6 (не вклучуваат) суви батерии.

· LED светло само во сина боја.

· Дифузор за масло со едноставни стилови достапен за соодветно есенцијално масло

· 3 поставки за тајмер за да се задоволат различните потреби

· Достапни се црни и бели дифузери

· Совршено е за седење, спа соба, канцеларија и автомобил.


спецификации
капацитет бр
Влезна моќност -
бучава <35dB (A)
Внесете Два 1.5V AA LR6 (не вклучува)
излез Два 1.5V AA LR6 (не вклучува)
материјал PP
Светлина Сино светло
Тајмер W / P: 4S / 17S; 5S / 12S; 6S / 10S
Сигурност Автоматско исклучување кога нема масло
Големина на единицата Φ75 * 129mm
тежина единица 120g
Големина на кутија во боја 80 80 * * 140mm
пакет 60 парчиња / ctn
Големина на картон 50.5 * 42.5 * 30.5cm
NW / картон 9.5 килограми
GW / картон 10.5 килограми


Контакт