+ 86 13114419443

сите категории
EN

УСБ и серија на автомобили

SP-E004 полнач на безводна ароматерапија амбуланта за арома


Основни детали
Место на потекло: Гуангдонг
Бренд име: Сочар
Број на моделот: SP-E004
Потврдување: ISO9001-2015, CE, RoHS, UL, FCC, SGS
Минимална Подреди Кол: 500 Парчиња
цена: Преговара
Пакување Детали за: 24 парчиња / картон
Време на испорака: 25-45 дена зависи од количината
Начин на плаќање: Депозит од 50%, биланс пред породувањето
Набавка Способност: 100000 парчиња месечно


Опис на производот

Небулајзер за арома на ароматерапија што може да се наполни со полнење

Главни функции и карактеристики:

1. Безводна и без топлина: Овој безводен дифузер за есенцијално масло усвојува технологија на ладна дифузија, претворајќи го есенцијалното масло во микро фини пареи приближно 1-3 микрони без топлина и вода.

2. Безжичен и полнење: Вградена дифузер со ладна магла, вградена литиумска батерија од 2200mAh, може да се полни и преноси. Погодно за носење и погодно за дома, канцеларија, студио, патувања и јога.

3.ЕСНА РАБОТА: Само капете 10-20 капки есенцијално масло во стаклениот резервоар по должината на стаклениот внатрешен wallид, покријте го капакот и допрете го копчето за напојување, ова е дифузерот управуван од батерии, дифузна арома уште од моментот кога ќе го свртите на.

4.АРМАТЕРАПИЈА ИСКУСТВО : Природно заздравување и чиста радост, супер тивко, изработено со разнесено стакло и 100% тврдо дрво за да ги добиете несаканите својства на природното масло

5.SAFE И ДАРВНИ МАТЕРИЈАЛИ: Изработени од премиум материјали и строги процеси на производство. Резервоарот за есенцијално масло од стакло е рачно издуван со еколошки материјали. Надворешниот капак усвојува напредна технологија за оксидација на површината и е изработена од алуминиумска легура. Ние користиме 100% нетоксични материјали за да ја обезбедиме вашата безбедност.


спецификации
капацитет 1ml
бучава <35dB (A)
излез DC5V, 1A
материјал Алуминиумска легура + стакло + ABS
Светлина Сина
Волумен на магла 0.2-0.3ml./ч
Времето трае последно 2hours
Големина на единицата Φ6.8см * 16см
тежина единица 700g
Големина на кутија во боја 11 * 11 * 22cm
пакет 24 парчиња / картон
Големина на картон 44.5 * 34.5 * 46cm
NW / картон 16.8 килограми
GW / картон 17.8 килограми


Контакт