+ 86 13114419443

сите категории
EN

SP-E019 SOICARE суви батерии кои работат со микро магла безводен дифузер за есенцијално масло


Основни детали
Место на потекло:Кина
Бренд име:Soicare
Број на моделот:SP-E019
Потврдување:ISO9001-2015,CE, RoHS, UL, FCC, SGS 
Минимална Подреди Кол:1Парче
Пакување Детали за:50.5 * 42.5 * 30.5cm/60pcs
Набавка Способност:100000 парчиња по месец


Опис на производот

dry batteries operated micro mist waterless essential oil diffuser

Главни функции и карактеристики:

·Utilizing Piezo Technology with noiseless micro mist

·Portable&wireless for opreated by two 1.5V AA LR6(not include) dry batteries.

·LED light in only blue.

·Simple style oil diffuser available for some suitable essential oil

·3 timer settings to meet different needs

·Black and white of diffuser are available

·It's perfect for sitting room, spa room, office, and car.


спецификации
капацитетбр
Влезна моќност-
бучава<35dB (A)
ВнесетеTwo 1.5V AA LR6(not include)
излезTwo 1.5V AA LR6(not include)
материјалPP
СветлинаСино светло
ТајмерW/P: 4S/17S; 5S/12S; 6S/10S
СигурностАвтоматско исклучување кога нема масло
Големина на единицатаΦ75 * 129mm
тежина единица120g
Големина на кутија во боја80 80 * * 140mm
пакет60 парчиња / ctn
Големина на картон50.5 * 42.5 * 30.5cm
NW / картон9.5 килограми
GW / картон10.5 килограми


Контактирајте нѐ