+ 86 13114419443

сите категории
EN

SOICARE ладен дифузор за навлажнувач за магла со магла и ултразвучно полнење од 5.5 литри за хипохлорна киселина со вода


Основни детали

Место на потекло:

Кина

Бренд име:

СОЦИЈАР

Број на моделот:

SP-TH30

функција:

Навлажнувач, ароматерапија, дезинфекција  

Работно време:

20-45 часа

Излез на магла:

Ниско високо

Минимална Подреди Кол:

600 Парчиња

Големина на единицата:

18.3x18.3x34.5cm   

Набавка Способност:

100000 парчиња месечно

Потврдување:

ISO9001-2015, CE, RoHS

Начин на плаќање

Т / Т, ЛЦ, ПЕЈПАЛ, АЛИБАБА ОСИГУРУВАЕ, ПЕЈОНЕ


Опис на производот

SOICARE ладен дифузор за навлажнувач за магла со магла и ултразвучно полнење од 5.5 литри за хипохлорна киселина со вода

1. Долго време и моќно навлажнување: Овој овлажнител има голем резервоар за вода 5. 5L, маглата може да трае 20 часа со високо ниво и 45 часа со ниско ниво. Одговара на голема канцеларија, дневна соба итн.

2. Со специјална ултразвучна плоча за атомизатор, овој костум за навлажнувач за хипохлорна киселина со вода што ја користите, можете лесно да ја користите за дезинфекција.

3. Има функција на есенцијално масло компатибилно. Со дополнителна млазница за арома на бонус, есенцијалното масло може да се додаде со употреба на капкач, помагајќи да се создаде релаксирачка околина и да се подобри квалитетот на спиењето.

4. Дизајн на врвно полнење, лесно е да се пополни. Дизајнот Top-Refill го прави овлажнителот лесно да се пополни и исчисти без проблеми со превртување на резервоарот за вода. И автоматски ќе се исклучи кога ќе остане без вода или ќе се намали нивото на водата.

5. Нашиот овлажнител има копче за прилагодливо ниво на магла. Можете да ја прилагодите јачината на звукот на магла со допирање на копчето и целосно да уживате во најудобното опкружување на овлажнување со прилагодување на вашата идеална влажност.

6. Работниот звук помал од 35dB, ви нуди тивка околина. Нема да се чувствувате бучно дури и кога го ставате на вашата ноќна маса.

7. Со овој ултразвучен овлажнител, можете да добиете 360 ° ефикасно навлажнување: Може да го навлажнува воздухот до 30 часа постојано работење, 360 ° униформа овлажнување, за да можете да дишете свеж воздух дури и далеку од овлажнител, да го помирисате свежиот мирис воздух како да си во шума.

8. Повеќе од овлажнител: Бидејќи нашиот овлажнител има 7 LED светла во боја, соодветни за дома, канцеларија и секаде каде што сакате, тоа е најдобриот подарок за вашето семејство и пријател.


спецификации

Напон на адаптерот

100-240V

Моќ

35W 

бучава

материјал

ABS

Резервоарот за вода

5.5 L

бучава

Светлина

7 шарена LED светло

Сигурност

Автоматско исклучување кога нема вода

Голем волумен на магла

280mL / ч

Низок волумен на магла

125mL / ч

Големина на единицата:

18.3x18.3x34.5cm 

NW

1.75 кг

GW

2.30 кг


Контактирајте нѐ