+ 86 13114419443

сите категории
EN

SOICARE 4.3L далечински управувач Голем капацитет Ултразвучен овлажнител на воздухот за ладна магла


Основни детали
Место на потекло:Гуангдонг
Бренд име:Сочар
Број на моделот:SP-TH31
Потврдување:ISO9001-2015, CE, RoHS
Минимална Подреди Кол:2000 Парчиња
цена:Преговара
Пакување Детали за:12 парчиња / картон
Време на испорака:25-45 дена зависи од количината
Начин на плаќање:Депозит од 50%, биланс пред породувањето
Набавка Способност:100000 парчиња месечно


Опис на производот

4.3L далечински управувач Ултразвучен навлажнувач на воздухот со голем капацитет со хипохлорна киселина вода со употреба

Главни функции и карактеристики:

1. Подесување на далечинскиот управувач и тајмерот: лесен за употреба, можете да управувате со сите функции со далечински управувач или само со едно притискање на копче, можете да ја оптимизирате вашата околина за работа или спиење! 3 тајмери ​​120/240/480 континуирани режими според распоредот, напојувањето ќе се прекине кога ќе се достигне времето за поставување, што не треба да се грижите за вишокот навлажнување.

2. ДИЗАЈН ЗА ПОПОЛНУВАЕ: Извадете го капакот за да додадете ладна вода во резервоарот за вода, повеќе не мора да го расклопувате вашиот овлажнител за да го исчистите секое место, полесно да се пополни и исчисти од традиционалните овлажнители. ЗАБЕЛЕШКА: Цврстата или филтрирана вода е добра, се препорачува дневно или неделно чистење за вашето здравје 

3. НАСТАПИЛНИК: Ротирачка млазница за 360 ° степени обезбедува рамномерно ниво на влажност дистрибуирано во домот. Навлажнете ја спалната соба рамномерно.

4. АВТОМАТСКО ИСКЛУЧУВАЕ, БЕЗБЕДНО УПОТРЕБУВАЕ: За да се избегне прекумерно навлажнување и да се обезбеди безбедност, овлажнителот автоматски ќе се исклучи кога водата тече или кога е отстранет рангот на водата


спецификации
капацитет3.2L
бучава<35dB (A)
Напон220-240 / 50Hz
Номинална моќност27W
материјалABS
Light7 CОлор Лед светилка
апликација25 до 35 квадратни метриs
Времето трае последно15hours
SafetyАвтоматско исклучување кога нема вода
Uголемина на нит18.5x18.5x32CM
Големина на кутија во боја19x19x34CM
Pбагаж12 парчиња / картон
Cголемина на артон58.5x39.5x69.5CM
N.W / картон 11kgs
G.W / картон 13kgs


Контактирајте нѐ