+ 86 13114419443

сите категории
EN

Далечински управувач SP-L29 Soicare дифузор за аромотерапија со звучник за блутут музички есенцијално масло 300мл


Основни детали

Место на потекло:

Кина

Бренд име:

СОЦИЈАР

Број на моделот:

СП-Л29

функција:

Soicare далечински управувач 300 ml паметно домашно есенцијално масло Bluetooth дифузор за аромотерапија со звучник за музика

 

додатоци:

Прирачник, адаптер

Минимална Подреди Кол:

500 Парчиња

Големина на единицата:

16X16X21 см

Набавка Способност:

10000 парчиња месечно

Потврдување:

ISO9001-2015, CE, RoHS

Начин на плаќање

Т / Т, ЛЦ, ПЕЈПАЛ, АЛИБАБА ОСИГУРУВАЕ, ПЕЈОНЕ


Опис на производот

·        Bluetooth музички плеерЕдно од оние што мора да ги имате за семејни забави. Вграден дифузор за музика Независен звучник за Bluetooth. Количината на магла за прскање ќе го следи ритамот на музиката. Колку е побрз ритамот на музиката, толку побрзо ќе се промени количината на магла. Можете да танцувате придружна музика и динамично менување на светлата, создавајќи опуштена, романтична, шарена вселенска атмосфера.

·        Далечински управувач и тајмерДифузорот 300ML има 4 режими на тајмер за магла за прскање: 60Min / 120Min / Интермитентен / Континуиран режим на магла. Можете да се прилагодите на костум за режим на магла пред да заспиете со помош на копчињата на дифузорот или далечинскиот управувач. И како светло за спиење, можете да го користите далечинскиот управувач за вклучување / исклучување на ноќното светло кога ќе се разбудите на полноќ, што го прави вашиот живот полесен и удобен.

·        8 Светло за промена на бојатаДифузерот за есенцијално масло опремен со смирувачки 8 ЛЕД-светла што ја менуваат бојата ве охрабрува да се чувствувате смирено и опуштено ноќе. Нежната шарена светлина и романтиката и раскошот на магла заедно создаваат топло и романтично време за состанок или забава. И дифузорот за ноќно светло може да се користи како ноќна ламба и столна ламба за спална соба, работна соба или работно место.

·        Ултразвучно овлажнител на воздухотНавлажнувачот за воздух прифаќа технологија на ултразвучна магла, задржувајќи ги ефективните состојки на есенцијалните масла, дозволувајќи им на есенцијалните масла и молекулите на водата растворени во вода да бидат целосно испуштени во воздухот и полесно да се апсорбираат од телото, негувајќи ја кожата и зголемувајќи ја влажноста на воздухот . И овлажнителот е ултра тивок, можете да уживате во бесшумно спиење.

·        Здрав и безбеден животПо додавањето на есенцијални масла, дифузерот за арома создава смирувачки пријатен мирис на позадината во просторијата, кој покрива мирис на домашни миленици или пушење или друг фаул, го ублажува заморот и менталниот стрес. Вградено дифузорно автоматско исклучување без вода и користете ПП материјал отпорен на корозија, нетоксичен и добра електрична изолација, што ја гарантира безбедноста на вас и вашето семејство.


спецификации

Напон на адаптерот

100-240V

Моќ

12W

бучава

материјал

ПП + АБС

Резервоарот за вода

300ML

Излез на дифузер:

DC24V / 0.65A

Сигурност

Автоматско исклучување кога нема вода

функција:

Звучник со Bluetooth, овлажнител за воздух, ароматерапија

Големина на кутија во боја:

17.6x17.6x25cm

NW

0.7 кг

GW

1.00 кг


Контактирајте нѐ