+ 86 13114419443

сите категории
EN

SP-L10M SOICARE 400ml дрво зрно голема магла ултразвучна ароматерапија со дифузор за есенцијално масло со звучник за Bluetooth


Основни детали

Место на потекло:

Кина

Бренд име:

СОЦИЈАР

Број на моделот:

SP-L10M

функција:

SOICARE 400мл зрнесто дрво голема магла ултразвучна ароматерапија со дифузор за есенцијално масло со звучник за Bluetooth

  

додатоци:

Прирачник, адаптер

Минимална Подреди Кол:

500 Парчиња

Големина на единицата:

16 * 16 * 10cm

Набавка Способност:

10000 парчиња месечно

Потврдување:

ISO9001-2015, CE, RoHS

Начин на плаќање

Т / Т, ЛЦ, ПЕЈПАЛ, АЛИБАБА ОСИГУРУВАЕ, ПЕЈОНЕ


Опис на производот

·        Безжична апликација за контрола и Bluetooth звучник V4.2: Дифузорот за ароматерапија е брз и стабилен за поврзување на телефонот со Bluetooth во рамките на 13ft. Доаѓа со супериорен стереофоничен звук и гласна јачина на звук околу полнењето во затворени простории. Поставување тајмер, контрола на магла, музички плеер, контрола на светлината во апликацијата. Звучникот може да се користи одделно. Компатибилен со Android 4.3+, iOS 4.0+ (Поддржете ги сите типови мобилен телефон, освен телефоните на Google) iOS треба да го вклучи Bluetooth-от и да го поврзе дифузорот пред да ја преземете апликацијата „Aromalife“.

·        400ml голем капацитет и мулти-функција: Дифузор за арома и овлажнител за двојна функција, можете да додадете неколку капки есенцијално масло во вода, по неколку секунди ќе се полнат со арома на есенцијални масла. Заштита на животната средина ПП резервоар за вода, ефикасно спречувајќи корозија на есенцијални масла и трајни. Овој дифузер за арома може да трае 10 часа со капацитет на резервоарот за вода од 400 ml. Донесена ултразвучна технологија, овој дифузер е исклучително тивок кога работи.

·        Контрола на осветлување: Маска од дрво од жито и шупливо цвеќе од винова лоза, светла и растечка магла што прават да се чувствувате како да сте секогаш во прекрасна мистериозна градина од соништата. Бојата може да се циклира низ или да се постави на една фиксна боја. уникатен интерфејс за осветлување со кружен екран, лесен сет во апликацијата, целосно ќе добиете бои за да ги задоволат вашите различни потреби.

·        Ултразвучен дифузер со кул магла: спрејот е понежен и мек, ја подобрува безбедноста, а истовремено го подобрува мирисот на самото есенцијално масло Ефикасност и рамномерно ширење. Функција за автоматско исклучување без вода, штом ќе истече водата, дифузорот автоматски ќе се исклучи. Не се користи топлина, што го прави безбеден за деца и домашни миленици.

·        Совршени подароци: Спроведувањето на ароматерапијата може да ја ублажи анксиозноста и депресијата, да го подобри квалитетот на животот и спиењето. Овој дифузор за есенцијално масло за аромотерапија се одликува со супер модерно жито од дрво, како декоративно парче. Преносна апликација за контрола, шарени светла. Совршен за мажи и жени во канцеларии за дома и деловно работење. Добар избор е да го користите овој прекрасен дифузер како подароци за вашите пријатели и семејства, loversубовници.


спецификации

Напон на адаптерот

100-240V

Моќ

12W

бучава

материјал

ПП + АБС

Резервоарот за вода

400ML

тип:

Кул-магла коло навлажнувач

Сигурност

Автоматско исклучување кога нема вода

функција:

Звучник со Bluetooth, овлажнител за воздух, ароматерапија

Големина на кутија во боја:

18.1 * 18.1 * 11.0cm

NW

0.65 кг

GW

1.00 кг


Контактирајте нѐ