+ 86 13114419443

сите категории
EN

SOICARE Едноставен дизајн 2.2L Дифузер за навлажнувач на есенцијално масло од ароматерапија


Основни детали
Место на потекло:Gуангдong
Бренд име:Sокер
Број на моделот:SP-H01
Потврдување:ISO9001-2015, CЕ, RoHS
Минимална Подреди Кол:5000 Парчиња
цена:Преговара
Пакување Детали за:6 парчиња / картон
Време на испорака:25-45 дена зависи од количината
Начин на плаќање:5Депозит од 0%, биланс пред породувањето
Набавка Способност:100000 парчиња по месец


Опис на производот

2.2L Ултразвучно навлажнувач на воздухот за ноќно светло

Главни функции и карактеристики:

  1. ЕФИКАСНИ НАСТАПУВАЧИ ЗА СПАЛНА: Со голем резервоар од 2 2L, овлажнителот за ладна магла овозможува до 24 часа работа во мала магла. Дишете во шумата свеж воздух во вашиот дом.

  2. Шепоти-тивко: Неговата ултразвучна технологија работи со скоро тивки 35dB. Тивките контроли и автоматското исклучување на индикаторското светло ви овозможуваат да уживате во удобен сон без нарушувања.

     3. АВТОМАТСКО ИСКЛУЧУВАЕ, БЕЗБЕДНО УПОТРЕБА: овлажнител за спална соба автоматски ќе се исклучи со вклучено црвено LED светло кога ќе остане без вода. Можете целосно да ја ослободите вашата грижа дали ќе пресуши кога спиете ..


спецификации
капацитет2.2L
бучава<35dB (A)
Номинален напонAC110V или AC 220v
Номинална фреквенција50 / 60HZ
Номинална моќност18W
материјалABS
Светлина7 LED светло во боја
Волумен на магла200ml / ч
Времето трае последно11hours
СигурностАвтоматско исклучување кога нема вода
Големина на единицата160 150 * * 230mm
тежина единица600g
Големина на кутија во боја* * 16.3 17 26 cm
пакет6 парчиња / картон
Големина на картон53 * 35 * 28cm
NW / картон4 килограми
GW / картон5 килограми


Контактирајте нѐ