+ 86 13114419443

сите категории
EN

SOICARE 4L Ултразвучен навлажнувач на воздухот со голем капацитет


Основни детали
Место на потекло:Gуангдong
Бренд име:Sокер
Број на моделот:SP-H22
Потврдување:ISO9001-2015, CЕ, RoHS
Место на потекло:Gуангдong
Бренд име:Sокер
Број на моделот:SP-H22
Потврдување:ISO9001-2015, CЕ, RoHS


Опис на производот

Ултразвучен овлажнител за воздух со голем капацитет од 4L

Главни функции и карактеристики:

1. НАСТАПУВАЧ НА СПАЛНИЦА: ротирачка млазница за 360 ° степени обезбедува рамномерно ниво на влажност дистрибуирано во домот. Дишете во шумата свеж воздух во вашиот дом.

2. Висок капацитет: Резервоар за вода од 4 литри дозволува повеќе од 37 часа континуирана употреба при поставување на најниска магла. на највисоката поставка, овлажнителот испумпува до 300 ml / h магла. 

3. КОНТРОЛА ЗА ИСКЛУЧУВАЕ НА ПРЕКРИТЕЛНОТО ИСТРАУВАЕ: Дизајнирано со контрола на магла за копче за бирање, можете да ја прилагодите јачината на звукот на излегување на магла на идеално ниво на влажност за удобност и здравје преку копчето за бирање. Што е попрецизно од контролата на копчето. 

4. Автоматско исклучување: Кул овлажнител за магла автоматски се исклучува кога ќе остане без вода. Автоматски ќе продолжи откако резервоарот или водата ќе бидат заменети. 


спецификации
капацитет4L
бучава<35dB (A)
Номинален напонAC110V или AC 220v
Номинална фреквенција50 / 60HZ
Номинална моќност23W
материјалABS
Волумен на магла300ml / ч
Времето трае последно13hours
СигурностАвтоматско исклучување кога нема вода
Големина на единицата160 350 * * 160mm
тежина единица600g
Големина на кутија во боја185 375 * * 185mm
пакет6 парчиња / картон
Големина на картон410 * 410 * 390
NW / картон5.13 килограми
GW / картон7.11kgs


Контактирајте нѐ