+ 86 13114419443

сите категории
EN

SP-USB28 SOICARE 80ml Rechargeable Battery Cordless Portable USB Aromatherapy Essential Oil Diffuser


Основни детали
Место на потекло:Кина
Бренд име:Соикаре
Број на моделот:SP-USB28
Потврдување:ISO9001-2015, CE, RoHS, UL, FCC, SGS
Минимална Подреди Кол:100 Парчиња
цена:Преговара
Пакување Детали за:12 Pieces/Carton
Време на испорака:20-45 дена зависи од количината
Начин на плаќање:50% deposit, 50% balance before delivery
Набавка Способност:100000 парчиња месечно


Опис на производот

. Water capacity: 80ml for up to 6hours working time.

. 5V low voltage for safe use.

. Built-in rechargeable battery.

. Unique design with handle for easy use.

. Warm white light for home deco and light therapy.

. Three timer options: 2/4/6H.

. Portable feature for you to enjoy aroma therapy everywhere.


спецификации
капацитет80ml
ВнесетеDC5V, 2A
излез10W
бучава<35dB (A)
материјалABS+PC+PP
СветлинаWarm Yellow LED Light
Тајмер2h,4h,6h
СигурностАвтоматско исклучување кога нема вода
Големина на единицатаφ100x170mm
тежина единица410g
Големина на кутија во боја112 112 * * 185mm
пакет12 парчиња / картон
Големина на картон350 418 * * 210mm
NW / картон4.9 килограми
GW / картон5.5 килограми


Контактирајте нѐ