+ 86 13114419443

сите категории
EN

SOICARE Свеќи за ароматерапија со соја со мирис на лаванда и роза за дома


Основни детали

Место на потекло:

Кина

Име на брендот:

Соикаре

Број на модел:

SP-C09

Капацитет:

50-500g

материјал:

Восок од соја

Потврдување:

ISO9001-2015, CE, RoHS, FCS, FCC, SGS

Минимална количина за нарачка:

500 Парчиња

Детали за пакување:

12 парчиња / картон

Време на испорака:

30 дена за 500 парчиња


Опис на производот

·       100% NATURAL ORGANIC SOY WAX: Pure plant soy wax candle burns fully and evenly,no black smoke and no residue,non-toxic.2 Pack jar candles scented contain 10.6 oz soy wax,burn 30-35 hours each, deliver a consistent fragrance experience from beginning to end,The aroma lingers even after the candles blown out,You can enjoy a home brimming with fragrance and warmth.

·       UP TO 8% PLANT ESSENTIAL OIL FORMULA: Essential oils that Infused with the lavender or rose plant gives you the best smelling candles.Lavender candles can improve sleep, reduces anxiety.Rose candles have calming effects,soothe mood, relief stress, clean air in the room. The scented candles clearance enhances the everyday living and joyful experience.

·       SCENTED CANDLES GIFT SET FOR WOMEN: Comes with 2 lovely small candles carefully packaged in a gift box,Candle size Diameter 2.35 x Height 3.35 inches, 151g(5.3oz), lead-free cotton wick.The frosted small jar is made of food-grade glass, log lid and high quality rubber ring.They are the best candles gifts for women on festivals,such as Christmas,Birthday,Mother's Day,and more.

·       OUTDOOR & INDOOR USE: The candle is low heat and very safe,you can place the scented candle outdoor in your backyard,patio dining,garden,picnics,campsite,family reunions or Indoor when you take a bath,yoga,massage,spa,meditation,sleep,it prevents noise and negative energy,you can enjoy a peaceful environment.


спецификации

материјал

Пчелин восок, соја восок, парафински восок, восок од палма, КОКОСОВ ВОСОК, кој било восок за мешање по барање

Облик

Овошје, животно, стап, цвет, столб, ѕвезда, срце, топка, друго, тип на пирамида, која било форма може да се прилагоди

Користете

Родендени, свадби, религиозни активности, забави, заветна свеќа, декорација на домот, одмор, барови, јога и медитација, за подарок

Прилика

Божиќ, Назад на училиште, Денот на таткото, Велигден, Денот на благодарноста, Кинеската Нова Година, Свадба, Нова Година, Денот на вљубените, Дипломирање, Ноќта на вештерките, Денот на мајката

Рачен

Да

Тежина на восок

50g-500g

Мирисни

Прилагоден мирис


Контактирајте нѐ