+ 86 13114419443

сите категории
EN

SOICARE Декоративна стаклена тегла соја восок Луксузна кристална миризлива свеќа


Основни детали

Место на потекло:

Кина

Име на брендот:

Соикаре

Број на модел:

SP-C06

Капацитет:

340g

материјал:

Восок од соја

Потврдување:

ISO9001-2015, CE, RoHS, FCS, FCC, SGS

Минимална количина за нарачка:

500 Парчиња

Детали за пакување:

32*22*24см / 12 парчиња

Време на испорака:

30 дена за 500 парчиња


Опис на производот

·       HIGHLY SCENTED SOY CANDLES: Enjoy the luxury experience with these elegant candles. Made of 100% natural soy wax and strong natural essential oils, they will transform your space with their lovely aroma.

·       NATURAL AROMA: This scented candle combines the powerful garden floral notes of rose, peony blossom with bountiful woody sandalwood, amber, and musk. These long-lasting candles will invigorate your senses with this classy, sophisticated fragrance.

·       CLEAN BURN SCENTED CANDLE: Made from natural products, these decorative candles have a clean burn lasting at least 45 hours. These 8 oz natural candles for home are free from toxins, paraffin, and harmful residues.

спецификации

материјал

Пчелин восок, соја восок, парафински восок, восок од палма, КОКОСОВ ВОСОК, кој било восок за мешање по барање

Облик

Овошје, животно, стап, цвет, столб, ѕвезда, срце, топка, друго, тип на пирамида, која било форма може да се прилагоди

Користете

Родендени, свадби, религиозни активности, забави, заветна свеќа, декорација на домот, одмор, барови, јога и медитација, за подарок

Прилика

Божиќ, Назад на училиште, Денот на таткото, Велигден, Денот на благодарноста, Кинеската Нова Година, Свадба, Нова Година, Денот на вљубените, Дипломирање, Ноќта на вештерките, Денот на мајката

Рачен

Да

Тежина на восок

50g-500g

Мирисни

Прилагоден мирис


Контактирајте нѐ