+ 86 13114419443

сите категории
EN

SOICARE 3.7L Суштинско масло за ароматерапија со ладна магла HCIO навлажнувач


Основни детали

Место на потекло:

Кина

Бренд име:

СОЦИЈАР

Број на моделот:

SP-TH35

функција:

Навлажнувач, ароматерапија, дезинфекција  

Ниво на две магла

Високо / ниско (150-300ml / h)

3 тајмери

2h / 4h / 8h

Потврдување:

ISO9001-2015, CE, RoHS, UL, FCC, SGS

Минимална Подреди Кол:

1000 Парчиња

Големина на единицата:

260 260 * * 615mm

Големина на кутија:

280 ** 280 * 650мм

Набавка Способност:

80000 парчиња месечно


Опис на производот

SOICARE 3.7L Суштинско масло за ароматерапија со ладна магла HCIO навлажнувач

Се чини дека Covid-19 ќе трае долго време.

СЗО (светска здравствена организација) ни рече, спреј хипохлорна киселина вода е ефикасен начин да се убие коронавирусот.

Но, не е толку лесно да се направи HCIO магла безбедно и ефикасно.

Сега, по напорна работа, испробана и тестирана, нашите инженери развија овлажнители со нова функција.

Која може да се користи за хипохлорна киселина вода директно, таа е многу погодна за дезинфекција во простории и канцеларија.

Подолу се дадени деталите за овој овлажнител:

. Костум за хипохлорна киселина вода.

. Едноставен и убав дизајн со компактна големина.

. Ниво на две магла: високо / ниско (150-300ml / h).

. 3 тајмери: 2h / 4h / 8h.

. Шарено менување на ноќното светло, може да се реши во една боја.

. Исклучете се кога водата ќе истече или ќе се отстрани резервоарот за вода.

. Може да додаде есенцијално масло.

. Отстранлив резервоар за вода.


спецификации

Напон на адаптерот

100-240V

Моќност на еднонасочен мотор

24V 20W 

бучава

Внесете

AC100V-240V 50 / 60Hz

Резервоарот за вода

3.7 L

Голем волумен на магла

300±20% mL / час

Низок волумен на магла

150±20% mL / час

Потрошувачка на вода

150-200CC / час

Големина на единицата:

190 190 * * 282mm

NW

1.13 кг

GW

1.64 кг

 

 


Контактирајте нѐ