+ 86 13114419443

сите категории
EN

нов Пристигнување

SOICARE 3.7L Cool Mist Aromatherapy Essential Oil HCIO Humidifier


Основни детали

Место на потекло:

Кина

Бренд име:

СОЦИЈАР

Број на моделот:

SP-TH35

функција:

Humidifier, Aromatherapy, Disinfection

Two mist level

High/low (150-300ml/h)

3 timers

2h/4h/8h

Потврдување:

ISO9001-2015, CE, RoHS, UL, FCC, SGS

Минимална Подреди Кол:

1000 Парчиња

Големина на единицата:

260 260 * * 615mm

Големина на кутија:

280 ** 280 * 650мм

Набавка Способност:

80000 парчиња месечно


Опис на производот

SOICARE 3.7L Cool Mist Aromatherapy Essential Oil HCIO Humidifier

Се чини дека „Ковид-19“ ќе трае долго.

W.H.O(world health organization) told us, spray hypochlorous acid water is an effective way to kill coronavirus.

Но, не е така лесно да се направи маглата со HCIO безбедно и ефикасно.

Сега, по напорна работа, испробана и тестирана, нашите инженери развија овлажнители со нова функција.

Која може да се користи за вода со хипохлорна киселина директно, таа е многу погодна за дезинфекција на простории и канцеларии.

Below are the details for this humidifier:

. Suit for hypochlorous acid water.

. Simple and nice design with compact size.

. Two mist level: high/low (150-300ml/h).

. 3 timers: 2h/4h/8h.

. Colorful changing night light, can be settled in one color.

. Auto off when the water runs out or water tank removed.

. Can add essential oil.

. Removable water tank.


спецификации

Напон на адаптер

100-240V

DC моќност на моторот

24V 20W

бучава

<35db

Внесете

AC100V-240V 50 / 60Hz

Резервоарот за вода

3.7 L

High Mist Volume

300±20%mL/h

Low Mist Volume

150±20%mL/h

Потрошувачка на вода

150-200CC / час

Големина на единицата:

190 190 * * 282mm

NW

1.13 кг

GW

1.64 кг


Контакт