+ 86 13114419443

сите категории
EN

SP-G16 280ml стакло алуминиумско ладно дифузорче со ултразвучна арома со ротирачко контролно светло


Основни детали

Место на потекло:

Ningbo

Бренд име:

СОЦИЈАР

Број на моделот:

СП-Г16

Потврдување:

ISO9001-2015, CE, RoHS, UL, FCC, SGS

Минимална количина за нарачка:

500 Парчиња

Детали за пакување:

55.5 * 39.5 * 41 см / 12 Парчиња

Способност за снабдување:

50000 парчиња месечно


Опис на производот

СП-Г16  280мл алуминиумско стакло ладна магла со ултразвучен дифузор на арома со ротирачко контролно светло

1 (280) дифузер со арома со капацитет од 15 ml со магла 20-XNUMX ml / h за скоро целодневна употреба;

● (2) Магла контролирана со притискање на копче, тајмер: 1H / 3H / 8H;

● (3) Топла ноќна светлина прилагодена со ротирачко копче, осветленоста може да се избере како што сакате; 

4 (XNUMX) алуминиумска основа + Опал стакло материјал за покривање за да се постигне висок изглед;

● (5) Може да додадете малку есенцијално масло како што сакате во дифузорот;

6 (XNUMX) Автоматско исклучување кога нема вода или време;


спецификации

капацитет

280ml

Влезна моќност

12W

бучава

<35dB (A)

Внесете

AC100240V 50 / 60HZ

излез

DC24V, 14W, 600mA

материјал

Алуминиум + стакло + ПП

Сигурност

Автоматско исклучување кога нема вода

Големина на единицата

14.8 * 14.8 * 12.5cm

тежина единица

975g

Големина на кутија во боја

19 * 19 * 18cm

пакет

12 парчиња / картон

Големина на картон

* * 55.5 39.5 41 cm

NW / картон

11.70 килограми

GW / картон

13.50 килограми


Контактирајте нѐ