+ 86 13114419443

сите категории
EN

SOICARE G78 280ml стакло бамбус / метал кул магла топло светло ултразвучен дифузор за есенцијално масло


Основни детали

Место на потекло:

Кина

Бренд име:

СОЦИЈАР

Број на моделот:

СП-Г78

функција:

SOICARE G78 280ml стакло бамбус / метал кул магла топло светло ултразвучен дифузор за есенцијално масло 

додатоци:

Прирачник, адаптер

Минимална Подреди Кол:

500 Парчиња

Големина на единицата:

14.8X14.8X12.5cm

Набавка Способност:

10000 парчиња месечно

Потврдување:

ISO9001-2015, CE, RoHS

Начин на плаќање

Т / Т, ЛЦ, ПЕЈПАЛ, АЛИБАБА ОСИГУРУВАЕ, ПЕЈОНЕ


Опис на производот

SOICARE G78 280ml стакло бамбус / метал кул магла топло светло ултразвучен дифузор за есенцијално масло


функција


Контрола на ротирачко копче - Маглата, тајмерот и светлината можете да ги поставите само со едно копче. Многу е лесно за работа.

Природен материјал - база од бамбус, стаклен капак. Дајте ви безбеден производ. И да ви даде луксузно чувство.


Форма и функција: Модерен и поедноставен дизајн за да одговара на декор на вашата соба; Мутифункција 5-во-1: дифузор за аромотерапија, навлажнувач, прочистувач на воздухот, јонизатор и ЛЕД-боја што ја менува ноќната светлина.

Максимална содржина: Дифузерот за арома држи 300 ml вода и работи со часови без потреба од полнење. Со голем капацитет, произведува посилна магла и мирис. Маглата е повидлива на високата поставка што е добра за поголема просторија.

Напредна ултразвучна технологија: Дифузерот за арома користи електронски фреквенции за да создаде вибрации со фреквенција од 2.4 милиони пати во секунда, ги крши водата и есенцијалните масла во екстремно ситни микрочестички без да користи топлина.

Лесно за чистење: За разлика од другите дифузори на ароми со капаци кои се премногу тешки за разбирање и отворање, овој може едноставно да се подигне за да се наполни и исчисти.спецификации

Точка НЕ

СП-Г78

Внесете

AC100V-240V / 50-60Hz

Излез на дифузер

24V

Заштита од недостиг на вода

Автоматско исклучување

Материјал на случајот

Бамбус + стакло / алуминиум + стакло

капацитет

280 ml

Операција

Контрола на ротирачко копче

Излез на магла

15-25мл / ч

Време на траење

Часови 15-24

режимот на работа

Континуирано или наизменично

Зачини

Масло и вода

GW

2.0kg

Големина на производот

ø148 * 125mm

Големина на пакување

ø190 * 160mm

Мастер картон

560мм * 400 * 410 (12 парчиња)

 

 


Контактирајте нѐ