+ 86 13114419443

сите категории
EN

SP-G16 280 ml алуминиумско стакло со ладна магла ултразвучен дифузер на арома со ротирачко контролно светло


Основни детали

Место на потекло:

Ningbo

Бренд име:

СОИКАРЕ

Број на моделот:

SP-G16

Потврдување:

ISO9001-2015, CE, RoHS, UL, FCC, SGS

Минимална количина за нарачка:

500 Парчиња

Детали за пакување:

55.5*39.5*41 cm   / 12 Pieces

Способност за снабдување:

50000 парчиња месечно


Опис на производот

SP-G16 280ml aluminium glass cool mist ultrasonic aroma diffuser with rotating control light

●(1) 280ml capacity aroma diffuser with fog 15-20ml/h for nearly whole day usage;

●(2) Mist controlled by pressing button, timer: 1H/3H/8H;

●(3) Warm night light adjusted by rotating button, brightness can be choose as you like; 

●(4) Aluminium base+Opal Glass cover material to achieve high-end appearance;

●(5) Can add some essential oil as you like into the diffuser;

●(6)Auto-power off when no water or time is up;


спецификации

капацитет

280ml

Влезна моќност

12W

бучава

<35dB (A)

Внесете

AC100240V 50 / 60HZ

излез

DC24V,14W,600mA

материјал

Aluminium+glass+PP

Сигурност

Автоматско исклучување кога нема вода

Големина на единицата

14.8 * 14.8 * 12.5cm

тежина единица

975g

Големина на кутија во боја

19 * 19 * 18cm

пакет

12 парчиња / картон

Големина на картон

* * 55.5 39.5 41 cm

NW / картон

11.70 килограми

GW / картон

13.50 килограми


Контактирајте нѐ