+ 86 13114419443

сите категории
EN

SP-G10B SOICARE 180ml Ултразвучен навлажнувач на воздухот Месечината светлина аромотерапија Електричен бамбус керамички дифузор


Основни детали

Место на потекло:

Кина

Бренд име:

СОЦИЈАР

Број на моделот:

SP-G10B

функција:

SOICARE 180ml Ултразвучен навлажнувач на воздухот Месечината светлина Аромотерапија Електричен бамбус керамички дифузор

Пакување

Кутија во боја

Минимална Подреди Кол:

500 Парчиња

Големина на еден пакет:

180 180 * * 250mm

Набавка Способност:

10000 парчиња месечно

Потврдување:

ISO9001-2015, CE, RoHS

Начин на плаќање

Т / Т, ЛЦ, ПЕЈПАЛ, АЛИБАБА ОСИГУРУВАЕ, ПЕЈОНЕ


Опис на производот

·        Мултифункционален - дифузорот на есенцијално масло од керамика Мила ги интегрира дифузерот за аромотерапија и ноќната ламба во едно.

·        Природен и минималистички дизајн - Прекрасната рачно изработена керамичка обвивка со бамбусова основа, може беспрекорно да се вклопи во кој било декор, што исто така го прави одличен избор за уникатен подарок.

·        Капацитет од 180 ml - ставете 5-10 капки есенцијално масло во резервоарот за вода, дифузна магла до 8 часа континуирана или 18 часа наизменично.

·        Прилагодено за лесен спиење: затемнетост од 2 нивоа, топла ноќ и светло за дишење. Функцијата помошник за спиење автоматски ќе ја исклучи ламбата по половина час. Ноќното светло и дифузорот може да работат одделно. Дифузер не прави звучни сигнали за досадна конзола.

 ·      Пакетот вклучува: Дифузер доаѓа со адаптер за напојување долг 6.2 стапки, упатство за употреба и брз упатство за корисник.


спецификации

Материјал за покривање

Керамички

Основен материјал 

Бамбус

Светлосна боја

Топло жолто

Режим на светло

посветла, затемнета, дишење модел

Ниво на магла

15-25мл / ч

Решение за замаглување

Ултразвучно 

Адаптер

24V, 0.5A, 12W

Капацитет на резервоарот за вода

180ml

Големина на единицата

157 157 * * 187mm

Картонска кутија (12 парчиња)

490 330 * * 390mm


Контактирајте нѐ