+ 86 13114419443

сите категории
EN

SP-G10 180ml Гумено стакло од дрво Ултразвучно есенцијално масло за ароматерапија Дифузор


Основни детали
Место на потекло: Ningbo
Бренд име: Сочар
Број на моделот: СП-Г10
Потврдување: ISO9001-2015, CE, RoHS, UL, FCC, SGS
Минимална Подреди Кол: 500 Парчиња
цена: Преговара
Пакување Детали за: 12 парчиња / картон
Време на испорака: 25-45 дена зависи од количината
Начин на плаќање: Депозит од 50%, биланс пред породувањето
Набавка Способност: 50000 парчиња месечно


Опис на производот

180мл Ултразвучно дифузор за аромотерапија со бамбус стакло 

Главни функции и карактеристики:

1.Разен бамбус финиш и елегантен дизајн: со привлечен и природен изглед, овој дифузор е направен од високо квалитетно бамбус дрво и покриен со тенок заштитен слој на лак.

2.Направено стаклено капаче: Надворешното изработено од уникатно и специјално стакло. Кога станува збор за нашите врвни дифузери на есенцијално масло, ние правиме точка да користиме ништо друго, освен исти ултра-високи, безбедни и еколошки материјали, како и најнапредни производствени процеси и строга контрола на квалитетот.

3.Warm Yellow Quiet Nightlight: This ultrasonic diffuser creates a relaxing & romantic ambience for you. Put it in your or your child’s room & use it as a night light for a restful sleep.

4.Најзначајниот креативен подарок: Овој стаклен дифузер за ароматерапија има посебен дизајн, што им носи изненадување на вашите роднини и пријатели, оставете ги да се релаксираат и да уживаат во терапевтскиот ефект на ароматерапијата и есенцијалното масло.

5. Безбедно безводно автоматско исклучување: Автоматски ќе се исклучи кога ќе се открие дека има малку вода. Не грижете се за да нанесете штета на вас или на самата машина. Спецификации:


спецификации
капацитет 180ml
бучава <35dB (A)
Внесете AC100-240V 50 / 60HZ
излез DC24V, 500mA
материјал Стакло + бамбус + PP
Светлина Топло жолто посветло / послаб / дишење
Волумен на магла 20-25мл / ч
Времето трае последно 6-9hours
Сигурност Автоматско исклучување кога нема вода
Големина на единицата Φ127 * 138mm
тежина единица 760g
Големина на кутија во боја 157 157 * * 187mm
пакет 12 парчиња / картон
Големина на картон 49 33 * * 39CM
NW / картон 9.2gs
GW / картон 9.8kgs


Контактирајте нѐ