+ 86 13114419443

сите категории
EN

SP-G09 SOICARE 200мл керамички бамбус Ароматерапија Дифузер со есенцијално масло


Основни детали
Место на потекло:Ningbo
Бренд име:Сочар
Број на моделот:СП-Г07
Потврдување:ISO9001-2015, CE, RoHS, UL, FCC, SGS
Минимална Подреди Кол:500 Парчиња
цена:Преговара
Пакување Детали за:12 парчиња / картон
Време на испорака:20-45 дена зависи од количината
Начин на плаќање:Депозит од 50%, биланс пред породувањето
Набавка Способност:100000 парчиња месечно


Опис на производот

SOICARE дифузер со есенцијално масло од ароматерапија со керамички бамбус 200ml 

Главни функции и карактеристики:

1. ГОЛЕМО ПОДОБРУВА КВАЛИТЕТ НА ВОЗДУХОТ: Покрај неговите употреби во ароматерапијата, овој дифузор за есенцијално масло функционира и како овлажнител. Користете го за да го подобрите квалитетот на воздухот и атмосферата во вашиот дом, за да го заштитите семејството од претерано сув воздух, микроорганизми, алергени, прашина и повеќе!

2.МОГЛАЕ НА ДОЛГО ВО ПОСЛЕДНУВАusЕ: Дифузорот се испорачува со резервоар за вода 200 ml што ви овозможува да уживате во мирисот без отворен пламен во 2 режими на магла: Континуиран режим обезбедува 10 часа интензивна ароматерапија, режим на интермитентен режим ((вклучено 30 секунди, 30 секунди исклучено) ) обезбедува траење од 20 часа со поблаг мирис.

3. Тивка работа: Користете ултразвучна технологија, овој дифузор за аромино масло произведува мазна и континуирана магла за да се навлажни домот на воздухот и мирисот. Тивко работење нема да влијае на квалитетот на спиењето.

4. Безбедно и автоматско исклучување: Овој дифузер за арома за есенцијални масла може да трае 5-10 часа. Овој дифузор за есенцијално масло автоматски ќе се исклучи откако ќе истече водата за ваша безбедност и заштита на дифузерот за арома исто така.


спецификации
капацитет200ml
бучава<35dB (A)
ВнесетеAC100-240V 50 / 60HZ
излезDC24V, 500mA
материјалБамбусово влакно + дрво ++ ПП
СветлинаТопло жолто
Волумен на магла15-20мл / ч
Времето трае последно5-10hours
СигурностАвтоматско исклучување кога нема вода
Големина на единицатаΦ135 * 110mm
тежина единица580g
Големина на кутија во боја156 156 * * 143mm
пакет12 парчиња / картон
Големина на картон33 49 * * 31CM
NW / картон7kgs
GW / картон7.8kgs


Контактирајте нѐ