+ 86 13114419443

сите категории
EN

Серија на природен материјал

SP-G09 200мл Ароматерапија со цврсто дрво од бука Есенцијално распрскувачко масло


Основни детали
Место на потекло: Ningbo
Бренд име: Сочар
Број на моделот: СП-Г07
Потврдување: ISO9001-2015, CE, RoHS, UL, FCC, SGS
Минимална Подреди Кол: 500 Парчиња
цена: Преговара
Пакување Детали за: 12 парчиња / картон
Време на испорака: 20-45 дена зависи од количината
Начин на плаќање: Депозит од 50%, биланс пред породувањето
Набавка Способност: 100000 парчиња месечно


Опис на производот

200мл ароматерапија со цврсто дрво од бука есенцијално масло дифузор

Главни функции и карактеристики:

1.ГРЕАТНО ПОДОБРУВА КВАЛИТЕТ НА ВРЕМЕТОТ: Покрај неговите намени во ароматерапијата, овој растителен дифузор за есенцијално масло функционира и како овлажнител. Користете го за да го подобрите квалитетот на воздухот и атмосферата на вашиот дом, да го заштитите вашето семејство од претерано сув воздух, микроорганизми, алергени, прашина и многу повеќе!

2.LONG LASTING MIST: Дифузорот доаѓа со резервоар за вода од 200 ml кој ви овозможува да уживате во мирис без отворен пламен во 2 MISTES MODES: Постојаниот режим обезбедува 10 часа интензивна ароматерапија, режим наизменично ((30 секунди, 30 секунди) ) обезбедува да трае 20 часа со поблаг мирис.

3.Quiet Операција: Користете технологија со ултразвук, овој дифузор за арома нафта произведува мазна и континуирана магла за да го навлажнува воздухот и мирисот дома. Шепот-тивката операција нема да влијае на квалитетот на спиењето.

4.Safe & Auto-off: Овој арапски дифузор за есенцијални масла може да трае 5-10 часа. Овој дифузер за есенцијално масло автоматски ќе се исклучи откако водата ќе истече за ваша безбедност и заштита на дифузерот на арома, исто така.


спецификации
капацитет 200ml
бучава <35dB (A)
Внесете AC100-240V 50 / 60HZ
излез DC24V, 500mA
материјал Бамбус влакна + дрво ++ PP
Светлина Топло жолто
Волумен на магла 15-20мл / ч
Времето трае последно 5-10hours
Сигурност Автоматско исклучување кога нема вода
Големина на единицата Φ135 * 110mm
тежина единица 580g
Големина на кутија во боја 156 156 * * 143mm
пакет 12 парчиња / картон
Големина на картон 33 49 * * 31CM
NW / картон 7kgs
GW / картон 7.8kgs


Контакт