+ 86 13114419443

сите категории
EN

Серија на природен материјал

SP-G08 180ml дрво керамички ултразвучно дифузно арома за ароматерапија


Основни детали

Место на потекло:

Ningbo

Бренд име:

СОЦИЈАР

Број на моделот:

СП-Г08

Потврдување:

ISO9001-2015, CE, RoHS, UL, FCC, SGS

Минимална Подреди Кол:

100 Парчиња

Пакување Детали за:

49 * 33 * 37 см / 12 Парчиња

Набавка Способност:

50000 парчиња месечно


Опис на производот

СП-Г08 180мл дрво, керамички ултразвучно дифузно арома за ароматерапија

Скоро нечујно --- за разлика од другите дифузери на есенцијално масло со вознемирувачки бучава на машината, овој преносен личен дифузор ја одликува својата тивка работа; Совршен за спална соба, детска соба и Јога

Исклучителен дизајн --- Природно дрво и керамика со вградена омекне шарена топла LED светлина; овој дифузер за есенцијално масло прави убава декорација на вашиот дом и канцеларија; Само следете го ритамот на пулсирачката светлина, за да ги намалите чувствата на напнатост, да ги смирите емоциите

Безбеден --- ултразвучниот дифузор за ароматерапија ќе се исклучи автоматски кога ќе се искористи водата, без да се грижите дали ќе се изгори; БПА БЕСПЛАТНО, безбеден за деца и антикорозивен материјал, за да се обезбеди вашата безбедна употреба

Обезбеден квалитет --- Производител со 14 годишно искуство специјализирано во областа на дифузерот и навлажнувачите на нафта; Вашето максимално задоволство го гарантира нашиот одличен тим за услуги

Пријателски за корисниците --- големопродажба на есенцијално масло на големо со поставување магла и светло за уживање во чувството на Спа секој ден; Создава совршено бегство со вашиот смирувачки, обновувачки мирис; Наизменична и континуирана магла за да ги задоволи вашите различни потреби.


спецификации

капацитет

180ml

Влезна моќност

12W

бучава

<35dB (A)

Внесете

AC100240V 50 / 60HZ

излез

DC24V, 14W, 600mA

материјал

Керамички + дрво + PP

Сигурност

Автоматско исклучување кога нема вода

Големина на единицата

129 129 * * 127mm

тежина единица

668g

Големина на кутија во боја

157 157 * * 167mm

пакет

12 парчиња / картон

Големина на картон

* * 49 33 37 cm

NW / картон

8.00 килограми

GW / картон

8.80 килограми


Контакт