+ 86 13114419443

сите категории
EN

Серија на природен материјал

SP-G03B 180мл бамбус стакло популарен дифузер со арома во форма на желади


Основни детали
Место на потекло: Кина
Бренд име: Сочар
Број на моделот: СП-Г08
Потврдување: ISO9001-2015, CE, RoHS, UL, FCC, SGS
Минимална Подреди Кол: 1Piece
Пакување Детали за: 49 33 * * 37cm / 12pcs
Набавка Способност: 50000 парчиња месечно


Опис на производот

Бамбус стакло од 180 мл популарен дифузен арома во форма на желади

Главни функции и карактеристики:

● Направен од природен материјал во едноставна форма со контрола на копчето

● Одлична контрола на маглата и светлината;

● Тајмер: 1H / 3H / 8H / ON

Level Ниво на магла : 15-20мл / ч

Континуирано работење: околу 9 часа;

● Наизменично работење: 18 часа;

● LED светло ноќно: топло светло на слаб, средно и посветло ниво;

● Автоматско напојување кога нема вода / време е завршено;

● Неутрален дизајн и за жени и за мажи

● Овој природен, класичен, модерен ултразвучен дифузер за арома ќе одговара и украси модерно украсен дом и канцеларија, дури и луксузен хотел.


спецификации
капацитет 180ml
Влезна моќност 12W
бучава <35dB (A)
Внесете AC100240V 50 / 60HZ
излез DC24V / 0.5A
материјал бамбус + ПП + стакло
Светлина Топло ноќно светло
Тајмер 1H / 3H / 8H / ON
Сигурност Автоматско исклучување кога нема вода
Големина на единицата 129 129 * * 127mm
тежина единица 750g
Големина на кутија во боја 157 157 * * 167mm
пакет 12 парчиња / ctn
Големина на картон 49 * 33 * 37cm
NW / картон 8 килограми
GW / картон 8.5 килограми


Контакт