+ 86 13114419443

сите категории
EN

Дифузор за арома од стакло бамбус, SP-G03, 180мл


Основни детали
Место на потекло:Кина
Бренд име:Сочар
Број на моделот:СП-Г03
Потврдување:ISO9001-2015, CE, RoHS, UL, FCC, SGS 
Минимална Подреди Кол:1Piece
Пакување Детали за:33 49 * * 53cm / 12pcs
Набавка Способност:50000 парчиња месечно


Опис на производот

Дифузер за арома на стакло од бамбус 180мл

Главни функции и карактеристики:

● Изработен од природен материјал во едноставна форма со контрола на копче

● Магла и светло се контролираат одделно; 

● Тајмер: 1H / 3H / 8H / ON

Leve Ниво на магла : 15-20ml / h

● Континуирано работење: околу 9 часа;

● Интермитентна работа: 18 часа;

● LED ноќно светло: топло светло на слабо, средно и посветло ниво; 

● Автоматско исклучување кога нема вода / време;

● Неутрален дизајн и за жени и за мажи

● Овој природен, класичен, модерен дифузор на ултразвучна арома ќе одговара и украсува високо квалитетно модерно украсено живеалиште и канцеларија, дури и луксузен хотел.


спецификации
капацитет180ml
Влезна моќност12W
бучава<35dB (A)
ВнесетеAC100240V 50 / 60HZ
излезDC24V / 0.5A 
материјалбамбус + ПП + стакло
СветлинаТопла ноќ LED светло
Тајмер1H / 3H / 8H / ON
СигурностАвтоматско исклучување кога нема вода
Големина на единицата129 129 * * 237mm
тежина единица750g
Големина на кутија во боја157 157 * * 255mm
пакет12 парчиња / ctn
Големина на картон33 * 49 * 53cm
NW / картон10.6 килограми
GW / картон12.2 килограми


Контактирајте нѐ