+ 86 13114419443

сите категории
EN

SOICARE керамика и цврсто дрво со ладна аромотерапија со магла го навлажнува дифузорот на есенцијално масло


Основни детали

Место на потекло:

Кина

Бренд име:

СОЦИЈАР

Број на моделот:

SP-G10C

функција:

Навлажнување, ароматерапија,

Дезинфекција, украсете

Работно време:

10H-20H

Минимална Подреди Кол:

500 Парчиња

Големина на единицата:

* * 12.7 12.7 18.4 cm 

Набавка Способност:

10000 парчиња месечно

Потврдување:

ISO9001-2015, CE, RoHS

Начин на плаќање

T / T, LC, PAYPAL,

АЛИБАБА ОСИГУРУВАЕ, ПЕЈОНЕ


Опис на производот

SOICARE керамика и цврсто дрво со ладна аромотерапија со магла го навлажнува дифузорот на есенцијално масло

·        МИНИМАЛТЕН ДИЗАЈН СО ПРИРОДНА ТЕКСТУРА: Дифузор и навлажнувач на есенцијално масло од SOICARE е дизајниран во Данска во однос на природата и минималистичкиот дух на ум. Доаѓа со еколошки керамички врв и стапала од цврсто дрво. Подготвен е беспрекорно помешан во секој декор со 3 опции за боја.

·        МОIPНИ ОПЦИИ НА ТИМЕР: Софтвер за дифузор и навлажнувач на есенцијално масло е дизајниран со 4-ИНТЕРВАЛНИ ВРЕМЕРИ: 1 час, 3 часа, 6 часа и секогаш вклучено. Индикаторските светла за тајмерот се суптилно дизајнирани да се проектираат на површината на масата.

·        ДОЛГО ВЛЕГУВАЕ: Дифузор и овлажнител за есенцијално масло на SOICARE се испорачува со резервоар за вода од 180 ml што ви овозможува да уживате во мирисот без отворен пламен во 2 режими на магла: Континуиран режим обезбедува 10 часа интензивна ароматерапија, режим на интермитентен режим ((30 сек. Вклучено, 30 сек. OFF)) обезбедува траење од 20 часа со поблаг мирис.

·        ОБОУВАНО ЗА СОСТАВЕIGHЕ НА СВЕТЛИНА: дифузор и навлажнувач на есенцијално масло од SOICARE нема да направи БЕПС. Можете да изберете да го користите без ВА .ЕНИ СВЕТЛИЦИ. SOFARE дифузорот на есенцијално масло работи УЛТРА-ТИВО, така што едвај се забележува дури и во текот на ноќните часови.

·        ЛЕСНО КОРИСТЕЕ И ОДРУВАЕ: Дифузер и навлажнувач на есенцијално масло од SOICARE не само што е апсолутно БПА-БЕСТ, туку е и дизајниран за ефикасно користење на есенцијални масла. Екстра долгиот, 6FT кабел за напојување е доволно долг за да достигне пригоден wallиден штекер. SMART AUTO SHUT-OFF технологијата обезбедува максимална безбедност во секое време кога водата ќе се исуши.


спецификации

Напон на адаптерот

100-240V

Моќ

12W

бучава

материјал

Керамика + цврсто дрво

Резервоарот за вода

180 ML

Фреквенција:

6.08 fl.oz

Сигурност

Автоматско исклучување кога нема вода

Режим на магла:

Континуирано / наизменично

Големина на кутија во боја:

16x16x19cm 

NW

0.88 кг

GW

1.05 кг


Контактирајте нѐ