+ 86 13114419443

сите категории
EN

SP-G16B SOICARE 280ml стакло бамбус кул магла топло светло ултразвучен дифузор за есенцијално масло


Основни детали

Место на потекло:

Кина

Бренд име:

СОЦИЈАР

Број на моделот:

SP-G16B

функција:

SOICARE 280ml стакло бамбус кул магла топло светло ултразвучен дифузор за есенцијално масло

 

додатоци:

Прирачник, адаптер

Минимална Подреди Кол:

500 Парчиња

Големина на единицата:

14.8 * 14.8 * 12.5cm

Набавка Способност:

10000 парчиња месечно

Потврдување:

ISO9001-2015, CE, RoHS

Начин на плаќање

Т / Т, ЛЦ, ПЕЈПАЛ, АЛИБАБА ОСИГУРУВАЕ, ПЕЈОНЕ


Опис на производот

·        Функционалност - дифузерот за аромотерапија ги интегрира дифузорот на есенцијално масло и ноќната ламба во едно.

·        Лесно се ракува - само ставете 5-10 капки есенцијално масло во резервоарот за вода, тој користи проток на воздух за да го разнесе мирисот во воздухот.

·        Смирувачко амбиентално светло - исто така се карактеризира како ноќна ламба, обезбедува топло и удобно жолто светло во три прекинувачи: посветла, послаба и светло за дишење. Режимот на дишење е идеален придружник со медитација и јога.

·        Единство на минималистички дизајн и природен материјал - изработен од бамбус и рачно изработена керамика, овој модерен и извонреден дифузер е совршен за вашиот дом.

·        Бренд - SOICARE секогаш посветува да обезбеди квалитетни и безбедни производи за домашна велнес и сигурна услуга за корисниците.


спецификации

Напон на адаптерот

100-240V

Моќ

12W

бучава

материјал

стакло + бамбус

Резервоарот за вода

280ML

тип:

Кул-магла коло навлажнувач

Сигурност

Автоматско исклучување кога нема вода

функција:

стакло бамбус кул магла ултразвучно дифузерско масло

Големина на кутија во боја:

19 * 19 * 18cm

NW

0.95 кг

GW

1.25 кг


Контактирајте нѐ