+ 86 13114419443

сите категории
EN

SP-G03B SOICARE 180 ml бамбусово стакло популарен дифузер на арома во форма на желад


Основни детали
Место на потекло:Кина
Бренд име:Соикаре
Број на моделот:SP-G08
Потврдување:ISO9001-2015, CE, RoHS, UL, FCC, SGS
Минимална Подреди Кол:1Piece
Пакување Детали за:49 33 * * 37cm / 12pcs
Набавка Способност:50000 парчиња месечно


Опис на производот

180ml bamboo glass popular acorn shape aroma diffuser

Главни функции и карактеристики:

lИзработен од природен материјал во едноставна форма со контрола на копчињата

lМагла и светлина се контролираат посебно; 

lТајмер: 1H/3H/8H/ON

lНиво на магла: 15-20 ml/h

lКонтинуирана работа: околу 9 часа;

lИнтерминентна работа: 18 часа;

lLED ноќно светло: топло светло на слабо, средно и посветло ниво; 

lАвтоматско исклучување кога нема вода/време;

lНеутрален дизајн и за женски и за машки

lОвој природен, класичен, модерен ултразвучен дифузер на арома ќе одговара и украсува висококвалитетно модерно уреден дом и канцеларија, дури и луксузен хотел.


спецификации
капацитет180ml
Влезна моќност12W
бучава<35dB (A)
ВнесетеAC100240V 50 / 60HZ
излезDC24V / 0.5A
материјалбамбус+ПП+стакло
СветлинаТопло ноќно LED светло
Тајмер1H / 3H / 8H / ON
СигурностАвтоматско исклучување кога нема вода
Големина на единицата129 129 * * 127mm
тежина единица750g
Големина на кутија во боја157 157 * * 167mm
пакет12 парчиња / ctn
Големина на картон49 * 33 * 37cm
NW / картон8 килограми
GW / картон8.5 килограми


Контактирајте нѐ