+ 86 13114419443

сите категории
EN

SOICARE вода за греење и топло магла за полнење со ултразвучен овлажнител


Основни детали

Место на потекло:

Кина

Бренд име:

СОЦИЈАР

Број на моделот:

SP-THW012

функција:

Топол и ладен овлажнител, ароматерапија, дезинфекција

Работно време:

Кул магла: 20H, Топла магла: 11H

Излез на магла:

Топла магла: 550ml / H, Кул магла:300ml / H

капацитет

6L

Минимална Подреди Кол:

1000 Парчиња

Големина на единицата:

* * 30 20 28 cm 

Набавка Способност:

100000 парчиња месечно

Потврдување:

ISO9001-2015, CE, RoHS

Начин на плаќање

Т / Т, ЛЦ, ПЕЈПАЛ, АЛИБАБА ОСИГУРУВАЕ, ПЕЈОНЕ


Опис на производот

SOICARE вода за греење и топло магла за полнење со ултразвучен овлажнител

Вовед во функција

I. Хибридна кул и топла магла (PTC + Ултразвук)

Користете го грејниот дел од PTC за да испарите водата до топла магла.

Користете го Ултразвучниот трансдуцер за да создадете кул магла.

II. Керамички стаклен глазура трансдуцер, може ефективно да се спротивстави на скалата на водата за да го продолжи корисниот век.

III. Функција за стерилизација со 100 од водата

Користејќи ја технологијата за греење со PTC, температурата на водата може да достигне скоро 100. Може да ги уништи бактериите. Стапката на стерилизација може да достигне 99.53%.

Температурата околу млазницата може да достигне 60 под функцијата топла магла. Може да ја забрза влагата што се шири во воздухот.  

IV. Патентна технологија на навлажнување во комбинација со атомизација и испарување.

V. Со арома

Со арома функција, може да го направи воздухот миризлив и да го ублажи заморот.

VI. Супер голема излезна магла, ефикасно навлажнување

Излезот на магла може да достигне 550ML / H и може да ја смени влажноста на просторијата од 40m to на удобната стапка на влажност за 15 минути.

VII. Автоматска заштита од исклучување со предупредување кога е безводен

Користете плови и сензор за нивото на водата за да ја контролирате заштитата под безводен вода.

VIII. Вртежна млазница за магла од 360 степени со дизајн против пролевање

Вртежливата млазница за магла може да го оствари навлажнувачкото опкружување.

IX. Касета по изборна деминерализација за продолжување на корисниот век.

Подлога за дескалирање: овој дел може да се користи за десалирање, многу е корисно да помогнете во намалување на талог залепениот на делот за PTC. Се мие со солена вода, предлагаме да го чистите често во согласност со локалниот квалитет на водата.

X. Голем резервоар за вода со голем влез на вода

Со капацитет на резервоар за вода од 6L, машината може да работи најмалку 10 часа. И големиот влез на вода може да го олесни чистењето на внатрешноста на резервоарот за вода.

XI. Скриената рачка

Скриената рачка го олеснува полнењето. Удобен е и нема да влијае на изгледот.

XII. Функција „AUTO“

Под функцијата AUTO, машината може да го прилагоди излезот на магла според влажноста на животната средина за да ја достигне удобната стапка на влажност

 

Поставување:

• Прилагодлив влажен воздух од 40% до 80%

• Следење на влажната околина и функција на прикажување

• поставување на време од 1 до 12 часа

• Двојна заштита од прегревање на сензорот за прегревање и осигурувачот.

• Интегриран дизајн на каросеријата за сузбивање на бучавата, супер тивок при работа

• Со режим на спиење


спецификации

Напон на адаптерот

100-240V

Моќ

280W (кул магла на 30W)

бучава

материјал

ABS

Резервоарот за вода

6 L

Фреквенција:

50 / 60Hz

Сигурност

Автоматско исклучување кога нема вода

Работна околина:

релативна влажност ≤95% RH, температура: 5~45

Голем волумен на магла

550mL / ч

Низок волумен на магла

300mL / ч

Големина на единицата:

30x20x28cm 

NW

1.95 кг

GW

3.10 кг

 

 

 


Контактирајте нѐ