+ 86 13114419443

сите категории
EN

SOICARE кул магла и топла магла аромотерапија го исполнуваат овлажнителот на воздухот


Основни детали

Место на потекло:

Кина

Бренд име:

СОЦИЈАР

Број на моделот:

SP-THW003

функција:

Топол и ладен овлажнител, ароматерапија, дезинфекција

Работно време:

Кул магла: 18H, Топла магла: 10H

Излез на магла:

Топла магла: 550ml / H, Кул магла:300ml / H

Минимална Подреди Кол:

1000 Парчиња

Големина на единицата:

* * 25 20 33 cm 

Набавка Способност:

100000 парчиња месечно

Потврдување:

ISO9001-2015, CE, RoHS

Начин на плаќање

Т / Т, ЛЦ, ПЕЈПАЛ, АЛИБАБА ОСИГУРУВАЕ, ПЕЈОНЕ


Опис на производот

SOICARE кул магла и топла магла аромотерапија го исполнуваат овлажнителот на воздухот

Овој овлажнител со два вида магла, ладна и топла магла.

1. Функција и карактеристики:

1) LED дисплеј од висока класа

2) Достапни се три нивоа на ладна и топла магла

3) Функција на тајмер од 1 ч до 12 ч 

4) Поставување на влажност од 30% 90%

5) Влажноста се поставува на секои 5%. Кога влажноста ја достигна вредноста за поставување, машината ќе престане да работи. И кога влажноста на просторијата е под поставуваната вредност од 5%, машината повторно ќе работи

6) Со арома функција

7) Две нивоа, 360 ротирачки млазници за магла

8) Заштита од недостиг на вода

9) Автоматски престанете да работите кога кревате резервоар за вода                                                                                                                                                                               

10) Со режим на мирување

11) LED дисплејот може да се исклучи за да се намали нарушувањето на светлината во сон. Под режим на мирување, машината ќе стои без звук кога е без вода, ЛЕР-екранот ќе го покаже копчето без вода.

12) Далечинскиот управувач е опционален

13) Врвен патент за полнење со монтажен резервоар за вода

14) Голем капацитет за навлажнување, рамномерно ја зголемува влажноста на целата просторија

15) Внатрешната стерилизација на висока температура прави здрава влага.

 

2. Функција за стерилизација постигната со комбинирана технологија за атомизација и испарување

1) Користете ја PTC технологијата за греење, температурата на водата може да се загрее до 100 да ги убие бактериите и да испари како врела магла.

2) Користете го ултразвучниот трансдуцер за да создадете кул магла

3) Во димни канали, 100-те врелата магла се комбинира со и исто така ја пренесува топлината на студената магла за да се уништи бактеријата. Стапката на стерилизација може да достигне 99.53%. Произведената топла температура на магла е околу 60 и издувана од вентилатор до воздухот во затворените простории.


спецификации

Напон на адаптерот

100-240V

Моќ

280W (кул магла на 25W)

бучава

материјал

ABS

Резервоарот за вода

5.5 L

Фреквенција:

50 / 60Hz

Сигурност

Автоматско исклучување кога нема вода

Работна околина:

релативна влажност ≤95% RH, температура: 5~45

Голем волумен на магла

550mL / ч

Низок волумен на магла

300mL / ч

Големина на единицата:

25x20x33cm 

NW

1.55 кг

GW

2.10 кг


Контактирајте нѐ