+ 86 13114419443

сите категории
EN

Етерично масло

SOICARE 100% чисто есенцијално масло терапевтско масло од аромотерапија од одделение за дифузер


Основни детали

Место на потекло:

Гуангдонг

Бренд име:

СОЦИЈАР

Број на моделот:

СП-ДФ

Потврдување:

ISO9001-2015, CE, RoHS, UL, FCC, SGS

Пакување Детали за:

22 * 10 * 4.5 см / 6 Парчиња

Набавка Способност:

300000 парчиња месечно

Минимална Подреди Кол:

1000 Парчиња

Пакување Детали за:

22 * 10 * 4.5 см / 6 Парчиња


Опис на производот

SOICARE 100% чисто есенцијално масло терапевтско масло од аромотерапија од одделение за дифузер

● (1) Суштински масла Ароматерапија суштински материи Комплет од првите 6; Сите наши масла се автентични, природни, нефилтрирани, нерастворени, не-адитиви, не-полнила;

● (2) Тop Aromatherapy OIls: лаванда, портокал, пеперминт, лимон трева, чајно дрво и еукалиптус;

● (3) ПРЕДУПРЕДУВАЕ ЗА БЕЗБЕДНОСТ: Само за надворешна употреба. Освен ароматерапијата, разредете со носач масло. За локална употреба, тријте многу мала количина од внатрешноста на пределот на лактот за да тестирате за каква било алергиска реакција пред употреба. Прекинете ја употребата ако е непријатно или ако се појави иритација. Да се ​​чува настрана од домашни миленици; Мачките можат да бидат особено чувствителни на есенцијални масла. Избегнувајте контакт со очите, чувајте се подалеку од дофатот на децата;

● (4) Внимателниот избор на масла во нашиот сет на масни масла се заснова на нивните индивидуални карактеристики и придобивки, како и нивната способност да се комбинираат заедно за вашата единствена ароматична предност и терапевтски потреби. Комплетот за подароци од есенцијално масло вклучува клучни компоненти за да ви овозможи да направите ваша сопствена верзија на моќната мешавина.;

● (5) Килибарни шишиња за филтрирање на светлината;

(6) Достапен мирис: Чај богатство, лимонажа, лаванда, еукалиптус, слатка портокалова, пеперминт, цимет, Бергамот, лимоновата трева, пеперминот, грејпфрут, лаванда, рузмарин, еукалиптус,
Слатка портокалова, лимон, борово дрво, Френсинксеза.спецификации

капацитет

10ml

материјал

100% чисти есенцијални масла

тежина единица

50 g

Големина на кутија во боја

* * 22 10 4.5 cm

пакет

Парчиња / кутија 6

NW / картон

300 g

GW / картон

400 g


Контакт