+ 86 13114419443

сите категории
EN

Етерично масло

Мешавина од есенцијални масла заштитен од здив есенцијално масло за Дифузер


Основни детали

Место на потекло:

Гуангдонг

Бренд име:

СОЦИЈАР

Број на моделот:

СП-ДФБ

Потврдување:

ISO9001-2015, CE, RoHS, UL, FCC, SGS

Минимална Подреди Кол:

1000 Парчиња

Пакување Детали за:

22 * 10 * 4.5 см / 6 Парчиња

Набавка Способност:

300000 парчиња месечно

Минимална Подреди Кол:

1000 Парчиња

Пакување Детали за:

22 * 10 * 4.5 см / 6 Парчиња


Опис на производот

Мешавина на есенцијални масла здив чувар на есенцијално масло за Дифузер Користење

● (1) Есенцијално масло за заштита од дишење, природен заштитен штит за здраво дишење;

● (2) Тop Ароматерапија OIls: есенцијално масло од еукалиптус, есенцијално масло од Равинцара, есенцијално масло од лимон, есенцијално масло од Копаиба, есенцијално масло од лаванда, есенцијално масло од Пачули;

(3) Може да понуди: Превенција на инфекција на бактерии, Подобрување на проблеми со дишењето, подобрување на имунитетот на респираторниот тракт;


спецификации

капацитет

10ml

материјал

100% чисти есенцијални масла

тежина единица

50 g

Големина на кутија во боја

* * 22 10 4.5 cm

пакет

Парчиња / кутија 6

NW / картон

300 g

GW / картон

400 g


Контакт