+ 86 13114419443

сите категории
EN

Етерично масло

Измешајте ги есенцијалните масла антибактериско чувар есенцијално масло за дифузер


Основни детали

Место на потекло:

Гуангдонг

Бренд име:

СОЦИЈАР

Број на моделот:

СП-ДФБ

Потврдување:

ISO9001-2015, CE, RoHS, UL, FCC, SGS

Минимална Подреди Кол:

1000 Парчиња

Пакување Детали за:

22 * 10 * 4.5 см / 6 Парчиња

Набавка Способност:

300000 парчиња месечно

Минимална количина за нарачка:

1000 Парчиња

Детали за пакување:

22 * 10 * 4.5 см / 6 Парчиња


Опис на производот

Мешавина на есенцијални масла Етерично масло за антибактериско гарда за дифузер

(1) Етерично масло од антибактериски стража, Природен заштитен штит за здраво дишење;

● (2) Тмасла за ароматерапија: есенцијално масло од Копаиба, есенцијално масло од мајчина душица, есенцијално масло од чајно дрво, есенцијално масло од еукалиптус, есенцијално масло од Мелеалука, есенцијално масло од јоргован, есенцијално масло од лимон, есенцијално масло од пачули;

● (3) Може да понуди: Антибактериско и средство за дезинфекција, Подобрување на проблеми со дишењето, подобрување на имунитетот на респираторниот тракт;


спецификации

капацитет

10ml

материјал

100% чисти есенцијални масла

тежина единица

50 g

Големина на кутија во боја

* * 22 10 4.5 cm

пакет

Парчиња / кутија 6

NW / картон

300 g

GW / картон

400 g


Контакт