+ 86 13114419443

сите категории
EN

SOICARE Мешавина од есенцијални масла Breath Guard етерично масло за дифузор


Основни детали

Место на потекло:

Гуангдонг

Бренд име:

СОИКАРЕ

Број на моделот:

SP-DFB

Потврдување:

ISO9001-2015, CE, RoHS, UL, FCC, SGS

Минимална Подреди Кол:

1000 Парчиња

Пакување Детали за:

22*10*4.5 см / 6 парчиња

Набавка Способност:

300000 парчиња месечно

Минимална Подреди Кол:

1000 Парчиња

Пакување Детали за:

22*10*4.5 см / 6 парчиња


Опис на производот

Blend essential oilsbreath guard essential oil for DiffuserКористење

●(1)Breath Guard Essential Oil, natural protective shield for healthy breathing;

●(2) Top Aromatherapy OIls:Eucalyptus essential oil, Ravintsara essential oil, Lemon essential oil, Copaiba essential oil, Lavender essential oil, Patchouli essential oil;

(3)It can offer: Prevention of bacterial infestation, Improve breathing problems, Improve respiratory tract immunity


спецификации

капацитет

10ml

материјал

100% pure   essential oils

тежина единица

50 g

Големина на кутија во боја

* * 22 10 4.5 cm

пакет

6 pieces / box

NW / картон

300 g

GW / картон

400 g


Контактирајте нѐ