+ 86 13114419443

сите категории
EN

SOICARE интелигентни електрични уреди за дехидрирање на домаќинството


Основни детали

Место на потекло:

Шенжен

Бренд име:

СОЦИЈАР

Број на моделот:

SP-DH002

Потврдување:

ISO9001-2015, CE, RoHS, UL, FCC, SGS

Минимална Подреди Кол:

500 Парчиња

Големина на единицата

240 190 * * 440mm

Големина на внатрешна кутија:

300 ** 250 * 520мм

Набавка Способност:

100000 парчиња месечно


Опис на производот

Одвлажнувач,Компактен и пренослив за висока влажност во домот, кујна, спална соба, бања, подрум, караван, канцеларија, РВ, гаража со автоматско исклучување

Овој компактен и преносен мини дехидрификатор ефикасно ја намалува влажноста во мали простории до 1200 кубни метри. Совршен е за употреба на мали простори, како што е вашата кујна, гаража, подрум, караван, гардероба, брод и со неговиот лесен дизајн, лесно може да се премести. Искористува напредна технологија на пелтиер, која не само што е исклучително енергетска ефикасност, туку и шепоти исто така, ти овозможува да го работиш цел ден и ноќ без бучни и вознемирувачки звуци.

 

1. Користете ја термоелектричната технологија (без компресор)


2. Долго притиснете го копчето режим со 3 секунди до Вклучено или оff, стрresрежим"key frом здравоgч speed work до општата брзина на работа.


3.Автоматско вклучување и исклучување на типот на индукција, кога резервоарот за вода остава, моќноста на машината покажува дека ЛЕР ќе светне.


4.Атоматска станица кога водата е полна со сино светлосен систем.


5.Автоматска функција за одводнување .3 литри про translирен резервоар за вода, може да дехидрифисира 2L на ден на 30 ℃, 80% RH,


6.Работа со режим на префрлување AC / DC моќност 90W снабдување, имаат автоматски индикатор за LED,


7.Избор на работна функција со голема брзина и мала брзина


Применуваат во гардероба, просторија за складирање, прошетка. плакарот, кујната, кабинетот или просторијата за бебиња, итн.


спецификации

капацитет

3L

Влезна моќност

90 W

бучава

<= 50 dB

Внесете

AC100V-240V

излез

DC15V / 6A

Работен капацитет

2L / ден (30c RH80%)

Област на покривање

28 квадратен метар

материјал

ABS

Големина на единицата

L240 * H435 * W190 (мм)

тежина единица

5.43 кг

Големина на кутија во боја

L295 * H520 * W245 (мм)


Контактирајте нѐ