+ 86 13114419443

сите категории
EN

Одвлажнувач

Преносен ултра-тивок влажен воздух, спална соба, кујна, канцеларија, гардероба домашен премазувач


Основни детали

Место на потекло:

Шенжен

Бренд име:

СОЦИЈАР

Број на моделот:

SP-DH001

Потврдување:

ISO9001-2015, CE, RoHS, UL, FCC, SGS

Минимална Подреди Кол:

100 Парчиња

Големина на единицата

150 208 * * 337mm

Големина на внатрешна кутија:

202 ** 265 * 396мм

PCS / CTN

4 парчиња

Картон Големина

55 * 42.5 * 42cm

Набавка Способност:

100000 парчиња месечно


Опис на производот

Преносен ултра-тивок влажен воздух, спална соба, кујна, канцеларија, гардероба домашен премазувач

Ако долго време живееме во влажна околина, нашите тела ќе имаат непријатност. Време е да имате практичен дехидрификатор!
Овој преносен фен за домашен воздух Deerma Mini Deumidifier е добар избор. Иако неговото тело е мало, неговиот ефект на дехидрификација е
многу добро. Покрај својата моќна функција за дехидрирање, може да се рециклира и да заштеди енергија и да биде многу удобен
во исто време!

1. функција : Достапен humidistat, автоматско исклучување, автоматско одмрзнување, LED дисплеј, отстранлив резервоар за вода, филтер за перење, ја намалуваат штетата од прашина, штетното жито, необичниот мирис.

2. апликација :Мали простории: кабинет, библиотека, чевли за чевли, детска соба, плакарот, подрумот, шкаф.


спецификации

капацитет

2L

Влезна моќност

48 W

бучава

<= 50 dB

Внесете

AC100V-240V 50 / 60Hz

излез

DC15V / 4A

Работен капацитет

1L / ден (30c RH80%)

Област на покривање

20 квадратен метар

материјал

ABS

Големина на единицата

150 208 * * 337mm

тежина единица

1882g

Големина на кутија во боја

202 ** 265 * 396мм

пакет

4 парчиња / картон

Големина на картон

55 * 42.5 * 42cm

NW / картон

8.00 килограми

GW / картон

9.20 килограми


Контакт