+ 86 13114419443

сите категории
EN

Топла грижа од компанијата Sunpai

Време: 2020-04-30 Посети: 121

Почитувани корисници,

 

Се надеваме дека сè оди добро со вас.

Знаеме дека Коронавирусот станува пандемија и се шири ширум светот сега.

Те молам, добро се грижи за себе.

Бидејќи Коронавирусот е под контрола во Кина, ние сумиравме некое искуство за вас:

Избегнувајте одење на преполни места, доколку имате потреба, мора да носите маска и да ги миете рацете што е можно повеќе. Направете добра лична заштита и без допир се многу важни.

Забележете дека ние секогаш стоиме со вас. Не само за деловна активност, туку и за борба против вируси.

Ако ви требаат производи за лична заштита, не двоумете се да не известите, можеме да купиме за вас од нашиот пазар.

 

Борба со КОВИД-19, ние сме заедно!