+ 86 13114419443

сите категории
EN

Класичен серија

Класичен класичен ултразвучен дифузор за арома SP-L02 300ML


Основни детали
Место на потекло: Кина
Бренд име: Сочар
Број на моделот: СП-Л02
Потврдување: ISO9001-2015, CE, RoHS, UL, FCC, SGS
Минимална Подреди Кол: 1Piece
Пакување Детали за: 48 * 36 * 44см / 24 парчиња
Набавка Способност: 100000 парчиња месечно


Опис на производот

300ML класичен ултразвучен дифузер за арома на арома

Главни функции и карактеристики:

1.Миста: ароматерапија со кул магла, работи тивко, многу погодна за употреба во животот и работата. Со капацитет од 300 мл, маглата може да трае повеќе од 10 часа. Излез на магла на овој дифузор е околу 60-70 ml / h, одговара на просторот 20-30㎡.

2. Тајмер: Со копчето „MIST“, можете да поставите стандардна магла и силна магла, исто така, можете да поставите 4 тајмер за модели: 60/180 / 360мин и континуиран. Оваа функција ви помага да направите смирувачка и релаксирачка околина.

3.Светло: Овој дифузер со арома има 7 шарени LED светла. Исто така, секоја боја има слаби и светли опции, тоа значи дека светлината може да циклуси со 14 бои. Или, можете да ја поставите на една фиксна боја.

4. Безбедност: Дизајниран со функција за автоматско исклучување, дифузерот ќе престане да работи автоматски кога ќе истече водата или ќе заврши времето.


спецификации
капацитет 300ml
Влезна моќност 12W
бучава <35dB (A)
Внесете AC100-240V 50 / 60HZ
излез DC24V / 0.5A
материјал ABS + PP
Светлина 7 шарена LED светло
Тајмер 60/180 / 360мин / ON
Сигурност Автоматско исклучување кога нема вода
Големина на единицата Φ11.2 * 15.4см
тежина единица 550g
Големина на кутија во боја 11.5 * 11.5 * 21cm
пакет 24pcs / ctn
Големина на картон 48 * 36 * 44cm
NW / картон 13.5 килограми
GW / картон 16 килограми
Контакт