+ 86 13114419443

сите категории
EN

Класичен серија

SP-G75 120ml стакло есенцијално масло дифузор за ароматерапија


Основни детали
Место на потекло: Шенжен
Бренд име: Сочар
Број на моделот: СП-Г75
Потврдување: ISO9001-2015, CE, RoHS, UL, FCC, SGS
Минимална Подреди Кол: 500 Парчиња
цена: Преговара
Пакување Детали за: 24 парчиња / картон
Време на испорака: 25-45 дена зависи од количината
Начин на плаќање: Депозит од 50%, биланс пред породувањето
Набавка Способност: 100000 парчиња месечно


Опис на производот

Дифузор за аромотерапија од есенцијално масло од 120 ml

Главни функции и карактеристики:

1.7 смирувачки LED светло: Бојата може да се циклира преку или да се постави на една фиксна боја, Совршено ноќно светло за детска спална соба и светло расположение за создавање романтична атмосфера.

2.Safe употреба и магла излез: Ние ги користиме PP и ABS за да направиме дифузери. Нема БПА, нема токсични материи. Овие материјали се исти како и шишињата за бебиња, ги одржуваат активните состојки на есенцијални масла. Тие се мали, лесни за носење Diffuser има резервоар за вода од 120ML. Додадете 2-3 капки суштина во водата може да постигнете ароматерапија ефект. Тоа е практично и економично.

3.Најзначајниот креативен подарок: Овој стаклен дифузер за ароматерапија има посебен дизајн, што им носи изненадување на вашите роднини и пријатели, оставете ги да се релаксираат и да уживаат во терапевтскиот ефект на ароматерапијата и есенцијалното масло.

4. Безбедно и автоматско исклучување: Вграден сензор за нивото на водата, автоматски се исклучува кога нивото на водата е пониско од безбедното ниво, обезбедете подолг работен век.


спецификации
капацитет 120ml
бучава <35dB (A)
Внесете AC100-240V 50 / 60HZ
излез DC24V, 500mA
материјал Стакло + ABS + PP
Светлина Шарена LED светло
Волумен на магла 30-35мл / ч
Времето трае последно 4-6hours
Сигурност Автоматско исклучување кога нема вода
Големина на единицата Φ130 * 240mm
тежина единица 800g
Големина на кутија во боја 147 147 * * 290mm
пакет 12 парчиња / картон
Големина на картон 46.5 34.5 * * 55CM
NW / картон 12 килограми
GW / картон 13kgs


Контакт