+ 86 13114419443

сите категории
EN

Класичен серија

SP-G63 120ml шуплив врежан занаетчиски распрскувач на ароматерапија


Основни детали
Место на потекло: Шенжен
Бренд име: Сочар
Број на моделот: СП-Г63
Потврдување: ISO9001-2015, CE, RoHS, UL, FCC, SGS
Минимална Подреди Кол: 500 Парчиња
цена: Преговара
Пакување Детали за: 24 парчиња / картон
Време на испорака: 25-45 дена зависи од количината
Начин на плаќање: Депозит од 50%, биланс пред породувањето
Набавка Способност: 100000 парчиња месечно


Опис на производот

120 ml шуплив врежан занаетчиски распрскувач на ароматерапија

Главни функции и карактеристики:

1.СОДНИ ДЕФУЗЕРИ СО ЗАЕДНИЧКО УБАВИНИ: Новата дискотека Еко технологија овозможува тивко и заштеда на енергија со автоматско исклучување. 7 убави LED бои при промена на светлина или една фиксна боја. Уживајте во зачудувачката убавина, исполнете ја вашата соба со стимулативни мириси мини навлажнувачи и дифузер и создадете мирна, елегантна и поканувачка атмосфера.

2.АРМА ХУМИДИФИЕРИ: 120мл вода капацитет. Трае 4-8 часа. Користете го како дифузер за масло, машина за магла, јонизатор, атомизатор, прочистувач, овлажнител, освежувач на воздухот. Преку овој процес, ароматерапијата како енергичен и релаксирачки третман се смета за моќна здравствена опција.

3.Super Quiet: Усвојува ултразвучна технологија, без вознемирувачки бучава додека грешите. Нема да ве наруши спиењето или работата, додадете го есенцијалното масло што ви се допаѓа, ослободете пријатно мирис и го подобрува квалитетот на воздухот, за да можете да живеете повеќе радосни.

4.Ексклузивен шуплив занает-занает: Овој дифузери на ароматерапијата доаѓа со бела прекривка-издлабена обвивка и основа од дрво. Класичен и елегантен дизајн. Украсете ја спалната соба, дневната канцеларија, студијата, салонот, СПА, јогата, итн. И зајакнете ја атмосферата. Исто така, може да биде одличен подарок за вашите семејства и пријатели.


спецификации
капацитет 120ml
бучава <35dB (A)
Внесете AC100-240V 50 / 60HZ
излез DC12V, 1mA
материјал ABS + PP
Светлина Шарена LED светло
Волумен на магла 20-25мл / ч
Времето трае последно 4-6hours
Сигурност Автоматско исклучување кога нема вода
Големина на единицата Φ95х173мм
тежина единица 480g
Големина на кутија во боја 100 100 * * 245mm
пакет 24 парчиња / картон
Големина на картон 46 * 44 × 33.5 см
NW / картон 11.5 килограми
GW / картон 12.5 килограми


Контакт