+ 86 13114419443

сите категории
EN

Класичен серија

SP-G57 110ml Дрво жито есенцијално распрскувач на арома нафта


Основни детали
Место на потекло: Фошан
Бренд име: Сочар
Број на моделот: СП-Г57
Потврдување: ISO9001-2015, CE, RoHS, UL, FCC, SGS
Минимална Подреди Кол: 500 Парчиња
цена: Преговара
Пакување Детали за: 10 парчиња / картон
Време на испорака: 25-45 дена зависи од количината
Начин на плаќање: Депозит од 50%, биланс пред породувањето
Набавка Способност: 100000 парчиња месечно


Опис на производот

110мл Дрво зрно есенцијално масло за ароматизација на арома

Главни функции и карактеристики:

1.ВОРЕНА УЛТРАЗОНСКО ДИФУЗИЕР ЗА ДРВО ПОВЕЕ: Комбинирајте 5-10 капки од омиленото есенцијално масло со 110 ml вода од чешма за да ги растителите маслата.

2.ТРИ ПОСТАВИ ЗА ИЗВЕСТУВАЕ НА МИСТ: Изберете магла со висок, среден или низок интензитет за дифузија која трае повеќе од 8 часа.

3.ПОДВИГНИ КАПАЦИТЕТ: Дифузор за масло содржи110ml. Само додадете вода од чешма и вашето омилено есенцијално масло за мирисна, здрава, смирувачка спа-околина.

4.ЛЕТНИ ИНТЕНТИВНОСТ ОПЦИИ: Смирувачкиот сив сјај што произлегува од овој дифузор може да се смени од најсветло во светло до најтемнето за да одговарате на вашето расположение и време од денот.

5.SLEEP IN BLISS: Вклучува автоматско исклучување на безбедноста за да можете да заспиете со омилениот мирис на есенцијално масло.

6.WHISPER QUIET: Дизајниран врз основа на принципот на хидрокинетика да работи под 30dB што нема да влијае на вашиот сон или вашата работа


спецификации
капацитет 110ml
бучава <35dB (A)
Внесете AC100-240V 50 / 60HZ
излез DC24V, 650mA
материјал ABS + PP
Светлина Шарена LED светло
Тајмер 4H / 6H / ON
Волумен на магла 20-30мл / ч
Времето трае последно 4-6hours
Сигурност Автоматско исклучување кога нема вода
Големина на единицата Φ11 * 25см
тежина единица 330g
Големина на кутија во боја * * 13 13 26 cm
пакет 10 парчиња / картон
Големина на картон 58 * 24 * 26.5cm
NW / картон 3.3 килограми
GW / картон 5.2 килограми


Контакт