+ 86 13114419443

сите категории
EN

SP-G38 120ml Рачно изработена стаклена ултразвучна дифузер за арома на арома


Основни детали

Место на потекло:Шенжен
Бренд име:Сочар
Број на моделот:СП-Г38
Потврдување:ISO9001-2015, CE, RoHS, UL, FCC, SGS
Минимална Подреди Кол:500 Парчиња
цена:Преговара
Пакување Детали за:12 парчиња / картон
Време на испорака:25-45 дена зависи од количината
Начин на плаќање:Депозит од 50%, биланс пред породувањето
Набавка Способност:100000 парчиња месечноОпис на производот

120мл Рачно изработено стакло ултразвучен дифузер за арома 

1.7 LED светла во боја се менуваат: Дифузерот со есенцијално масло ја предизвикува фантазијата на вашето дете со 7 светла за расположение што се менуваат, секоја од нив е прилагодлива помеѓу режимот Bright и Dim, бојата може да се постави стабилно. Одлично светло за деца исплашени од темнината пред спиење. 7 бои на светлината (бела, розова, портокалова, жолта, зелена, сина, виолетова) може да се прилагодат помеѓу режимот на постепен циклус и еднобојниот фиксен режим.

2. Дифузер / овлажнител / ноќно светло: Само испуштете го омиленото масло и уживајте во дифузијата на аромата додека го навлажнувате воздухот. Исто така може како овлажнител за воздух без масла да додаде повеќе влага. Романтични LED светла со 7 бои ја разгоруваат имагинацијата на вашето дете. 7 бои кои ротираат самостојно или фиксираат една боја.

3. ВИСОКИ КВАЛИТЕТНИ МАТЕРИЈАЛИ: Надворешната страна е изработена од уникатно и специјално стакло. Кога станува збор за нашите врвни дифузери за есенцијално масло, ние правиме точка да не користиме ништо освен истите ултра-високи, безбедни и еколошки материјали, исто така како најсовремени производствени процеси и строга контрола на квалитетот.

4. ПОРТАБЛИВО: Дифузорите за есенцијални масла може да се пофалат со мала и извонредна големина. Без да зафаќа многу простор, лесно добива место на маса како компанија додека спиете / работите / читате /. Пренослив дизајн го прави овој мини овлажнител лесно може да се спакува во вашиот багаж за да започне ароматично патување.

5. ИДЕИ ЗА СОВРШЕН ПОДАР: Дифузорот за масло се исклучува автоматски кога ќе истече водата. Овој дифузер за арома нема да го наруши вашето учење, работа или спиење. Погоден за дома, јога, спална соба, канцеларија итн. Совршена идеја за подароци за семејството и пријателите кои сакаат ароматерапија или можат да имаат корист од заздравувањето на ароматерапијата.


спецификации
капацитет120ml
бучава<35dB (A)
ВнесетеAC100-240V 50 / 60HZ
излезDC12V, 1A
материјалGLASS + ABS + PP
СветлинаШарена LED светло
Тајмер4H / 8H / ON
Волумен на магла15-30мл / ч
Времето трае последно4-8hours
СигурностАвтоматско исклучување кога нема вода
Големина на единицатаΦ9.4 * 21.2см
тежина единица700g
Големина на кутија во боја14.6 * 14.6 * 27.2cm
пакет12 парчиња / картон
Големина на картон44x44.5x55.7cm
NW / картон11.5 килограми
GW / картон12.5 килограми


Контактирајте нѐ