+ 86 13114419443

сите категории
EN

SP-L02 SOICARE 300ML класичен ултразвучен дифузер на арома


Основни детали
Место на потекло:Кина
Бренд име:Соикаре
Број на моделот:СП-Л02
Потврдување:ISO9001-2015, CE, RoHS, UL, FCC, SGS
Минимална Подреди Кол:1Piece
Пакување Детали за:48*36*44cm /24pcs
Набавка Способност:100000 парчиња месечно


Опис на производот

300ML classic ultrasonic aroma diffuser

Главни функции и карактеристики:

1.Магла: ароматерапија со ладна магла, работи тивко, многу погодна за употреба во животот и работата. Со капацитет од 300 ml, маглата може да издржи повеќе од 10 часа. Излезот на магла на овој дифузор е околу 60-70 ml/h, одговара на просторот 20-30 ㎡.

2. Timer : With “MIST” button, you can setting standard mist and strong mist, also, you can setting 4 model timer:  60/180/360min and continuous. This function helps you to make a calming and relaxing environment.

3.Light: This aroma diffuser has 7 colorful LED lights. Also, each color has dim and bright options, that means the light can cycle with 14 colors. Or, you can set it to one fixed color.

4.Безбедност: Дизајниран со функција за автоматско исклучување, дифузорот ќе престане да работи автоматски кога ќе истече водата или ќе истече времето.


спецификации
капацитет300ml
Влезна моќност12W
бучава<35dB (A)
ВнесетеAC100-240V 50 / 60HZ
излезDC24V / 0.5A
материјалABS + PP
Светлина7 шарени LED светло
Тајмер60/180/360 мин/вклучено
СигурностАвтоматско исклучување кога нема вода
Големина на единицатаΦ11.2 * 15.4см
тежина единица550g
Големина на кутија во боја11.5 * 11.5 * 21cm
пакет24pcs / ctn
Големина на картон48 * 36 * 44cm
NW / картон13.5 килограми
GW / картон16 килограми
Контактирајте нѐ