+ 86 13114419443

сите категории
EN

SP-G75 SOICARE 120 ml стаклен дифузер за ароматерапија со есенцијално масло


Основни детали
Место на потекло:Шенжен
Бренд име:Соикаре
Број на моделот:SP-G75
Потврдување:ISO9001-2015, CE, RoHS, UL, FCC, SGS
Минимална Подреди Кол:500 Парчиња
цена:Преговара
Пакување Детали за:24 Парчиња / картон
Време на испорака:25-45 дена зависи од количината
Начин на плаќање:50% депозит, салдо пред испорака
Набавка Способност:100000 парчиња месечно


Опис на производот

120ml Glass Essential Oil Aromatherapy Diffuser 

Главни функции и карактеристики:

1.7 Soothing LED Light: The color can be cycled through or set it to one fixed color, A perfect night light for a kids bedroom and mood light for creating romantic atmosphere.

2.Safe use and fog output: We use PP and ABS to make diffusers. No bpa, no toxic substances. These materials are same as baby bottles', maintain the active ingredients of essential oils. They are small, easy to carry Diffuser has a water tank capacity of 120ML. Add 2-3 drops of essence to the water can achieve aromatherapy effect. It's practical and economical.

3.Најпромислениот креативен подарок: Овој стаклен дифузер за ароматерапија има посебен дизајн, кој ги изненадува вашите роднини и пријатели, оставете ги да се релаксираат и да уживаат во терапевтскиот ефект на ароматерапијата и есенцијалното масло.

4.Safe & Auto-off: Built-in water level sensor, automatically power off when the water level is lower than the safe level, ensure a longer working life.


спецификации
капацитет120ml
бучава<35dB (A)
ВнесетеAC100-240V 50 / 60HZ
излезDC24V, 500mA
материјалGlass+ABS+PP
СветлинаШарена LED светло
Волумен на магла30-35мл / ч
Времетраење4-6hours
СигурностАвтоматско исклучување кога нема вода
Големина на единицатаΦ130 * 240mm
тежина единица800g
Големина на кутија во боја147 147 * * 290mm
пакет12 парчиња / картон
Големина на картон46.5 34.5 * * 55CM
NW / картон12 килограми
GW / картон13kgs


Контактирајте нѐ