+ 86 13114419443

сите категории
EN

SP-L09 SOICARE 300ml дрво жито 7 Led Lights есенцијално масло аромотерапија ултразвучен дифузор


Основни детали

Место на потекло:

Кина

Бренд име:

СОЦИЈАР

Број на моделот:

СП-Л09

функција:

SOICARE 300мл дрво жито 7 Лед светла есенцијално масло аромотерапија ултразвучен дифузор

Пакување

Кутија во боја

Минимална Подреди Кол:

500 Парчиња

Големина на еден пакет:

19.5x19.5x21cm

Набавка Способност:

10000 парчиња месечно

Потврдување:

ISO9001-2015, CE, RoHS

Начин на плаќање

Т / Т, ЛЦ, ПЕЈПАЛ, АЛИБАБА ОСИГУРУВАЕ, ПЕЈОНЕ


Опис на производот

·        Автоматско исклучување без вода и без BPA ---- Со функција за автоматско исклучување без вода, овој овлажнител ќе се исклучи автоматски кога ќе истече водата. Ова може да ве заштити и да го заштити самиот уред исто така. Дифузорот за аромотерапија е направен од материјали без БПА, што е 100% нетоксичен и не е погоден за околината.

·        Ултразвучна технологија ---- Дифузерот за арома користи ултразвучни бранови за веднаш да испари вода и есенцијално масло во резервоарот, да произведе ладна миризлива магла и да дозволи аромата да плови во воздухот, да го навлажнува воздухот. Вашата соба ќе биде полна со мирис, што може да ви обезбеди подобар сон. Совршен за спална соба, просторија за учење, канцеларија, дневна соба, јога, СПА, соба за бебиња итн.

·        7 LED светла што менуваат бои ---- LED светлото може да се постави на 7 смирувачки бои. Можете да го заобиколите низ 7 бои или да го поставите на една фиксна боја. Промената на бојата е мазна со нежни премини. Со промена на бојата, тоа може да создаде романтична атмосфера.

·       Совршен подарок ---- Дифузерот за арома користи дизајн на зрно од дрво, како декоративно парче. Добар избор е да го користите ова како подароци на вашите пријатели и семејства, loversубовници.


спецификации

Име 

дифузор за есенцијално масло од ултразвучна аромотерапија од дрвени зрна

материјал

ABS + PC + PP

Влезна моќност

AC100-240V 50 / 60H

капацитет

300ml

Четири модели

1H / 3H / 6H / ON

Количина на прскање

30-40мл / ч

Тежина

620g

Големина на единицата 

9.5x9.5x16.5cm

Напојување

DC24V, 12W, 500mA

инсталација

Маса / пренослив


Контактирајте нѐ